بازدید از خاص ترین کتابفروشی های دنیا

به گزارش وبلاگ ایتالیا، کتابفروشی در جوامع مختلف جهان همیشه یک مکان فرهنگی و پاتوق کسانی بوده است که اهل فرهنگ و ادبیات هستند. این کتابفروشی ها به طور اختصاصی در زمینه خاصی فعالیت دارند که آدم های خاصی نیز از آنها بازدید می نمایند.

بازدید از خاص ترین کتابفروشی های دنیا

به گزارش مجله ادبی لیت هاب، معمولاً در کشورها و فرهنگ های مختلف کتاب فروشی نقش ویژه ای در جامعه ایفا می نماید و به طور خاص مرکز فعالیت های فرهنگی محلی و ملی آن جامعه و کشور محسوب می گردد. کتاب فروشی ها امروز با وجود رشد و توسعه تکنولوژی و ظهور کتاب های دیجیتال برای اینکه به حیات خود ادامه دهند باید انتخاب های بیشتری به مشتریان خود بدهند و در اصل به دنبال جذابیت بخشی به مشتری کتاب هستند. در این گزارش کتاب فروشی های خاصی معرفی می گردد که بازدید از آنها حتماً به کتاب دوستان توصیه می گردد. مجله ادبی لیت هاب می نویسد کسانی که به دنبال ایده و خلاقیت در حوزه کتاب هستند می توانند به این کتابفروشی ها در کشورهای مختلف سر بزنند.

  • The Ripped Bodice/ کالیفرنیا

شاید بتوان این کتاب فروشی را تنها مغازه فروش کتاب های رمانتیک در ایالات متحده آمریکا به حساب آورد. به گفته صاحبان این کتابفروشی در سال گذشته 91هزار دلار به وسیله فروش این کتاب ها درآمد کسب شده است. هر کتابی از هر نویسنده ای در جهان از جین آستن گرفته تا شکسپیر همگی با موضوع رمانس در این کتابفروشی پیدا می گردد.

  • Il Mare/ شهر رم

دوستداران ادبیات زبان ایتالیایی علاقمند به دریا و قایق به طور حتم با کتابفروشی ایلماره شهر رم آشنایی دارند. 30هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف دریانوردی و اطلاعات درباره کشف مکان های نامعلوم در دریا و اقیانوس در این کتابفروشی وجود دارد. نقشه های قدیمی دریانوردی، تصاویر و چارت های ملوانی همگی از محصولات جانبی این فروشگاه جالب در شهر رم هستند. البته در شهر میلان نیز کتابفروشی به نام دیلماره نیز وجود دارد که چنین فعالیتی دارد.

  • The Second Shelf/ شهر لندن

این کتابفروشی متعلق به شخصی به نام ای.ان. دیورز تنها کتاب های کمیاب و نایاب می فروشد و هر کسی قادر به خریدن این کتاب ها نیست. صاحب این کتابفروشی با ارتباط هایی که با عتیقه فروش ها دارد کتاب های کمیاب را برای عرضه از آنها می خرد و می گوید دوست دارد این کتاب ها به طور ویژه توسط علاقمندان به ادبیات قدیمی خریداری گردد.

  • Automoto Bookshop/ شهر سیدنی

ماشین های استرالیایی، موتورها، دوچرخه و هرچیزی که چرخش می چرخد را در این کتابفروشی جستجو کنید. هر کتابی که می خواهید درباره موتور خودرو و حتی هواپیما پیدا کنید به این کتاب فروشی در قلب شهر سیدنی استرالیا سری بزنی

  • Artazart/ شهر پاریس

شهر پاریس معمولاً به بهشت هنرمندان اروپا مشهور است. به واسطه حضور موزه های مشهور مثل موزه لوور این شهر مملو از هنرمندان و طراحان معماری از سراسر اروپاست. کتابفروشی آرتازارت با داشتن مجموعه ای 2هزار جلدی از کتاب های نفیس طراحی و هنر یکی از پاتوق های همیشگی دوستداران کتاب های هنری و علاقمندان به طراحی و نقاشی است. در طبقه دوم این کتابفروشی یک گالری هنری دائمی وجود دارد که معمولاً دانشجویان هنر آثار خود را در آنجا به نمایش می گذارند.

  • The Mysterious Bookshop/ شهر نیویورک

اوتو پنزلر ویراستار آمریکایی این کتابفروشی را در سال 1979 تاسیس کرد که به مرموزترین کتابفروشی آمریکا شهرت پیدا نموده است. کتاب های جرم و جنایت، تریلر، جاسوسی و هر کتابی که با پلیس و کارآگاه سروکار داشته باشد را می توانید در اینجا پیدا کنید. در این کتابفروشی سالانه و ماهانه جشنواره هایی برگزار می گردد که از رمان های نوشته شده با موضوع جرم و جنایت تقدیر می گردد.

  • Weiser Antiquarian Books/ شهر کیپ نددیک ایالت مین آمریکا

اگر در کشور آمریکا بخواهید یک کتاب دست دوم کمیاب با ارزش پیدا کنید به طور حتم اولین مکان همین کتابفروشی است. ساموئل ویزر در سال 1926 این کتابفروشی را اولین بار در شهر نیویورک تاسیس کرد ولی بعد در سال 1986 وی تصمیم گرفت کتابفروشی اش را به ایالت مین منتقل کند. هر کتابی با هر موضوعی تنها دست دومش در این کتابفروشی پیدا می گردد.

  • Transreal Fiction/ شهر ادینبورگ

یکی از بهترین مکان های کشور اسکاتلند برای یافتن کتاب های ژانر علمی تخیلی به جرات همین کتاب فروشی است که عنوانش هم بر اساس داستاهای فراواقعی انتخاب شده است. در سال 1997 تاسیس شد و تا کنون به طور اختصاصی در زمینه فروش داستان های فانتزی، علمی تخیلی و نوشته و بازی های ویدیویی در این زمینه کار می نماید. مایک کالدر صاحب این کتاب فروشی می گوید اینجا را با توصیه رودی راکر نویسنده داستان های علمی تخیلی افتتاح نموده است.

  • De Kookboekhandel/ شهر آمستردام

هر شهری اگر یک کتابفروشی مختص کتاب های آشپزی و تغذیه داشته باشد به طور حتم این کتابفروشی شهر آمستردام هلند در راس آنها واقع شده است چون به تمام زبان های جهان می توان کتاب آشپزی در اینجا پیدا کرد. ژوانا فروید صاحب این کتابفروشی اعتقاد دارد در خصوص کتاب های آشپزی از سن 14 سالگی آنقدر اطلاعات جمع نموده است که بتواند یک کتاب خوب آشپزی را از نوع بدش تشخیص دهد.

منبع :خبرگزاری ایبنا

منبع: همشهری آنلاین

به "بازدید از خاص ترین کتابفروشی های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از خاص ترین کتابفروشی های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید