برنامه ای که شما را از مسمومیت غذایی دور نگه می دارد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، پژوهشگران دانشگاه هاروارد با همکاری پژوهشگران گوگل موفق به توسعه یک برنامه شده اند که استفاده از این برنامه افراد را از مسمومیت غذایی دور نگه میدارد.

برنامه ای که شما را از مسمومیت غذایی دور نگه می دارد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، برنامه ای که پژوهشگران دانشگاه هاروارد با همکاری پژوهشگران توسعه داده اند، میتواند رستورانهایی را که غذاهای ناسالم سرو می نمایند را شناسایی نموده واز مسمومیت غذایی افراد جلوگیری کند.

برنامه مذکور FINDER نام دارد و به معنی شناسایی مسمومیت غذایی در لحظه (Foodborne IllNess DEtector in Real) است.

این برنامه از داده های جستجوی محلی برای شناسایی رستوران های بسیار ناامن استفاده می نماید.

هم چنین این برنامه چند اطلاعات معین کاربران ناشناس که قصد دارند موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارند، نیز جمع آوری می نماید.

این ابزار ابتدا چند سوالی که توسط کاربر درباره مسمومیت غذایی پرسیده می گردد را شناسایی می نماید و سپس رستوران هایی را که کاربران اخیرا به آنها رفته اند را آنالیز می نماید. در نهایت، این برنامه کاربران داده های دیگری که به آن رستوران رفته اند را نیز مورد آنالیز قرار می دهد تا دریابد آیا آنها هم دچار مسمویت غذایی شده اند یا خیر.

FINDER برای مقابله با هرگونه ابهام، از طبقه بندی یادگیری ماشینی که سایر اطلاعات و الگوهای اضافی (مسمومیت غذایی) دیگر را در اختیار کاربران قرار می دهد، استفاده میکند. این برنامه قادر به تشخیص مسمومیت غذایی افراد با دقت 85 درصد است.

آزمایش FINDER در دو شهر عمده در لاس وگاس و شیکاگو نتایج مثبت قابل توجهی داشته است. FINDER همچنین میتواند ده ها رستوران که قوانین بهداشتی را نقض می نمایند یا غذاهای آنها برای مشتریان بسیار ناسالم است را نیز شناسایی کند.

با این برنامه افراد می توانند از مسمومیت غذایی دور بمانند یا حداقل پس از مسموم شدن سریع متوجه این امر شده وسریعا به پزشک مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برنامه ای که شما را از مسمومیت غذایی دور نگه می دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ای که شما را از مسمومیت غذایی دور نگه می دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید