خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، این روزها به علت زندگی شهری و کم تحرکی، بسیاری از افراد با مشکلاتی مثل فشار خون یا کلسترول بالا روبه رو می شوند. برای کنترل این مشکل راهکارهایی وجود دارد که یکی از این راهکارها مصرف سبزیجات است.

خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، انتخاب در ادامه نوشت: بعضی سبزیجات می توانند در کاهش کلسترول بسیار مفید باشند که در ادامه به سه مورد از این خوراکی ها اشاره می کنیم:

تربچه

رنگ قرمز تربچه به دلیل آنتوسیانین ها برای کنترل کلسترول بسیار مفید است. این ماده شامل گروهی از ترکیبات فیتوشیمیایی است که چربی را سوزانده و التهاب، مقاومت به انسولین و کلسترول بد را کاهش می دهد. در یک مطالعه ژاپنی معین شد موش هایی که به مدت سه هفته از تربچه تغذیه شده اند، کاهش سطح کلسترول بد و انسولین و افزایش کلسترول خوب را نشان داده اند.

پیاز قرمز

پیازها قهرمانانی هستند که از سلامت قلب و عروق دفاع می نمایند. به لطف ترکیبات بیولوژیکی حاوی گوگرد، استفاده از پیاز قرمز می تواند به کاهش کلسترول و حفظ سطح فشار خون سالم یاری کند. طبق مطالعه ای که در مجله بریتانیایی تغذیه بریتانیا منتشر شده است، پیاز با کاهش سنتز بدن شما از ترکیب و همچنین افزایش تبدیل کلسترول به اسیدهای صفراوی ممکن است کلسترول را کاهش دهد. پیازها را می توان تقریباً در هر چیزی ریخت، فقط مطمئن شوید که ابتدا آنها را گرم نموده اید. در همین مطالعه معین شد که پیازهای با گرما نسبت به پیاز خام در کاهش کلسترول مؤثرترند.

گریپ فروت

از این میوه بی نظیر غافل نشوید. مرکبات می توانند از کنترل فشار خون بالا تا کاهش چین و چروک پوست را تحت تاثیر قرار دهند اما فواید گریپ فروت به همین جا ختم نمی گردد. محققان دانشگاه فلوریدا دریافتند که پکتین گریپ فروت می تواند کلسترول کلی بدن را کاهش داده و نسبت LDL به کلسترول HDL را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید