روزمرگی تهدیدی برای دانشگاه ها، ضرورت بازنگری برنامه های فرهنگی مراکز آموزشی

به گزارش وبلاگ ایتالیا، معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی روزمرگی را آفتی برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دانست و گفت: ضروری است برنامه های فرهنگی دانشگاه ها مورد آسیب شناسی اساسی قرار بگیرد.

روزمرگی تهدیدی برای دانشگاه ها، ضرورت بازنگری برنامه های فرهنگی مراکز آموزشی

به گزارش وبلاگ ایتالیا، دکتر علی اصغر واعظی در پنجاه و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی اجتماعی دانشگاه های سراسر کشور که امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید، گفت: کشور ما در شرایط کنونی در وضعیت حساسی واقع شده است و شروع سال تحصیلی دانشگاه ها احتیاج به تدبیر جدی به ویژه از سوی مدیران و مسئولان دارد.

وی اضافه نمود: یکی از مسئولیت های کلیدی در دانشگاه ها مسئولیت معاونان فرهنگی و اجتماعی است؛ چرا که این مسئولیت نقش مهمی در آرامش دانشگاه و ایجاد حرکت و پویایی بین دانشگاه و دانشجویان دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی خاطر نشان کرد: روزمرگی یکی از آفت هایی است که دانشگاه را تهدید می نماید که باید با خلاقیت این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

دکتر واعظی گفت: وقتی جامعه امروز را با چندین سال پیش و حتی دهه گذشته مقایسه می کنیم متوجه می شویم که تحولات بسیار سریعی اتفاق افتاده است. لذا نمی توانیم فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را با شرایط قبل و با برنامه های گذشته جلو ببریم و اگر هم این کار را انجام دهیم قطعا وقت خود را تلف نموده ایم.

معاون فرهنگی دانشگاه بهشتی در انتها گفت: ضروری است که برنامه های فرهنگی دانشگاه ها مجددا آسیب شناسی گردد چرا که دانشجویان و فرزندان این کشور در سال های اخیر بسیار تغییر نموده و خواسته ها و مطالبات جدیدی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "روزمرگی تهدیدی برای دانشگاه ها، ضرورت بازنگری برنامه های فرهنگی مراکز آموزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزمرگی تهدیدی برای دانشگاه ها، ضرورت بازنگری برنامه های فرهنگی مراکز آموزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید