روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مطرح کرد: کشتم که کشتم، دیه شو میدم!، وقتی مسئولان دولتی ابراز شرمندگی نمی کنند، چه انتظاری از دختر پورشه سوار هست؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، محمد ایمانی در واکنش به برخورد وقیحانه دختر پورشه سوار اصفهانی، تحلیل جالبی از عادی سازی اینگونه رفتارها در جامعه ارائه کرد.

روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مطرح کرد: کشتم که کشتم، دیه شو میدم!، وقتی مسئولان دولتی ابراز شرمندگی نمی کنند، چه انتظاری از دختر پورشه سوار هست؟

محمد ایمانی در واکنش به برخورد وقیحانه دختر پورشه سوار اصفهانی، تحلیل جالبی از عادی سازی اینگونه رفتارها در جامعه ارائه کرد.به گزارش خبرنگار، محمد ایمانی روزنامه نگار و فعال فضای مجازی در رشته توییتی به ماجرای دختر و پسر پورشه سوار اصفهانی اشاره کرد و با بازخوانی اتفاقات و ماجراهای مشابه در چند سال گذشته، به تحلیل رفتار دختر جوان در صحنه تصادف پرداخت. او در مطلب خود نوشت:

جواب سر بالا را هیچ کس نمی پسندد. عادی سازی قصور و تقصیر و تخلف، به جای شرمندگی و عذرخواهی، مردم را منزجر می کند. این فرهنگ منحط از کجا سر ریز می شود؟ چند مدیر ارشد دولت هنگام قصور و تقصیر و آسیب زندن به معیشت مردم، ابراز شرمندگی و عذرخواهی کرده اند؟

بی مبالاتی و حادثه تصادف دو قطار در آذر 95 موجب کشته شدن 45 زائر امام رضا (ع) شد. اما وزیر راه جای عذرخواهی گفت کشته شدگان و مجروحان زیرپوشش بیمه قرار دارند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد! یک دیه شو می دیم مودبانه از سوی یکی از وزیران میلیاردر کابینه.

همین فرد در مراسم تودیع، در حالی که با سوء مدیریت فاحش، موجب تورم افسار گسیخته مسکن شده بود، گفت این افتخار دولت است که حتی یک واحد مسکونی نساخت. افتخار می کنم حتی یک مسکن مهر افتتاح نکردم! فقط با رونق بخش مسکن، 250 شاخه شغلی احیا می شد و می شد در تیراژ میلیونی شغل ایجاد کرد.

مهر ماه 97 پیرمرد بازنشسته و رنجور بجستانی به وزیر بهداشت گفت هزینه فیزیوتراپی خیلی گرون شده و پول بازنشستگی کفاف نمیده. وزیر، اما پاسخ داد: کاری نداره. خودت انجام بده. پیرمرد ساده دل با تعجب می پرسد چطوری؟ و وزیر جوابی می دهد که موجب انفجار خنده حضار می شود؛ برو خودت بمال!

همین وزیر چند هزار میلیاردی و پورشه سوار، شهریور 97 در نیشابور گفت: فعلا مدیریت همین، و وضعیت همین است، شما مردم رأی داده اید، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلاً همین هستیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور 21 مرداد سال گذشته که سوء مدیریت دولت کاملا آشکار شده بود، با این پرسش روبرو شد که چرا آقای روحانی از مردم عذرخواهی نکرد؟ .

واعظی در پاسخ گفت دولت عذرخواهی از مردم را هیچ بد نمی داند بلکه افتخار هم می کند... اگر هر زمانی یک دلیلی وجود داشته باشد و اشتباهی در کار دولت رخ دهد، حتما از مردم عذرخواهی می کنند. حاکی از این که روحانی و دولتمردان، دلیلی برای عذرخواهی نمی بینند.

راستی آن دختر پورشه سوار که با بی مبالاتی جان یک انسان بی گناه را گرفت، چرا احساس شرمندگی نمی کند؟.

گفتنی است؛ دو روز پیش بود که تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد و حواشی زیادی را در پی داشت؛ حادثه ای که در پی آن یک جوان 21 ساله به خاطر کورس بازی یک دختر و پسر پورشه سوار جان خود را از دست داد. یکی از پورشه ها از جهت اصلی منحرف شد و با پراید برخورد کرد و به مرگ راننده آن منجر شد. اما نکته قابل تامل ماجرا اینجاست که دختر راننده پورشه که باعث مرگ پسر جوان شده با وقاحت تمام سر پلیس داد می کشد و می گوید این ماشین کلی پولشه، کجا میخواین ببرینش؟! و در جواب پلیس که می گوید داد نزن، شما آدم کشتین به همین جمله اکتفا می کند که کشتیم که کشتیم، دیه شو می دیم!

واکنش کاربران به صحبت های دختر پورشه سواری که باعث مرگ راننده پراید شد +فیلم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مطرح کرد: کشتم که کشتم، دیه شو میدم!، وقتی مسئولان دولتی ابراز شرمندگی نمی کنند، چه انتظاری از دختر پورشه سوار هست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مطرح کرد: کشتم که کشتم، دیه شو میدم!، وقتی مسئولان دولتی ابراز شرمندگی نمی کنند، چه انتظاری از دختر پورشه سوار هست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید