زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده است

به گزارش وبلاگ ایتالیا، استاندار تهران با اشاره به پیشنهاد مطرح شده در شورای شهر و شورای ترافیک گفت: هنوز تصمیمی در مورد زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده است.

زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده است

به گزارش وبلاگ ایتالیا از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای ترافیک استان تهران در خصوص اجرای طرح ترافیک در شهر تهران گفت: با توجه به دلایل توجیحی که مطرح شد ضرورت اجرای طرح ترافیک در این جلسه مورد بحث و آنالیز نهاده شد هنوز مواردی در خصوص تصمیم نهایی جهت زمان اجرای این طرح قطعیت پیدا نکرده و بحث های کارشناسی در این خصوص در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: پیشنهادی به شورای اسلامی شهر تهران و شورای ترافیک ارائه شده که طرح ترافیک از ساعت 8 صبح تا 16 اجرا گردد. با توجه به این که ساعت کار ادارات 7 صبح اعلام شده و 25 درصد تردد در محدوده مرکزی شهر متعلق به کارکنان ادارات است و 25 درصد دیگر مربوط به حوزه آموزشی است که در حال حاضر دانشگاه ها تعطیل هستند این موضوع برای تردد کارکنان ادارات مورد آنالیز قرار می گیرد. لذا هنوز تصمیمی در این خصوص قطعیت ندارد و پس از هماهنگی با شورای ترافیک کشور و قطعی شدن تصمیم به اطلاع شهروندان تهرانی خواهد رسید.

بندپی در ادامه این جلسه در تشریح مصوبات شورای ترافیک استان تهران گفت: تعطیلات عید فطر پیش رو است و در شرایطی که ما هنوز از بیماری کرونا خلاص نشدیم اما محدودیت های تردد و خروج از استان برداشته شده لذا ممکن است با سفرهای به خارج از استان روبرو باشیم. براین اساس ضرورت داشت گزارشی از محورهای که باید آمادگی در آن جا ایجاد گردد ارائه کنیم.

به گفته استاندار تهران، در آزادراه تهران - شمال که چند ماه از افتتاح آن می گذرد هنوز دستگاه های خدمت رسان همچون اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی استقرار پیدا نکردند لذا این کار باید به صورت جد در دستور کار قرار گیرد به همین دلیل مقرر شد سه شنبه هفته جاری از طرف استانداری و دستگاه های خدمت رسان و مجری طرح آزاد راه جلسه ای تشکیل گردد تا این موارد مورد آنالیز قرار گیرد.

وی تاکید نمود: در حال حاضر باند شمالی این آزادراه یعنی از تهران به سمت شمال توسط هلال احمر و از جنوب به شمال توسط اورژانس خدمت رسانی می گردد. همچنین در راه های مواصلاتی شرق استان نیز مقرر شد فرمانداران در صورت احتیاج جرثقیل های سنگین را حتما در همکاری وهماهنگی با راهداری در اختیار بگذارند تا مسئله ای به وجود نیاید.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به ارائه گزارش در خصوص محور حسن آباد- چرم شهر در این جلسه اشاره نمود و اضافه نمود: حدود 8 تا 10 کیلومتر از این محور احتیاجمند بهسازی است و در شرایط فعلی از محورهای حادثه خیز محسوب می گردد که مقرر شد با برآورد صورت گرفته 50 درصد هزینه بهسازی این محور توسط راهداری و 50 درصد مابقی از منابع استانی پرداخت گردد تا این محور از استانداردهای لازم بهره مند گردد.

وی ادامه داد: در این جلسه راه دسترسی به شهرک صنعتی ملارد که به شهرک صنعتی شهریار نیز نزدیک است در قالب طرحی مورد آنالیز نهاده شد و نهایتا کلیات آن تصویب شد تا مطالعات تکمیلی روی آن انجام گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید