شناسایی افراد افسرده در توئیتر ممکن شد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، نتایج یک آنالیز علمی نشان می دهد افرادی که به افسردگی و اضطراب مبتلا هستند، در حساب کاربریشان در توئیتر بیشتر از عکس های سیاه و سفید و کمتر از عکس های زیبا و چشم نواز استفاده می نمایند.

شناسایی افراد افسرده در توئیتر ممکن شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ایتالیا به نقل از تک تایمز، نتایج یک آنالیز علمی نشان می دهد افرادی که به افسردگی و اضطراب مبتلا هستند، در حساب کاربریشان در توئیتر بیشتر از عکس های سیاه و سفید و کمتر از عکس های زیبا و چشم نواز استفاده می نمایند. آنالیز یادشده که توسط موسسه پزشکی پن در آمریکا صورت گرفته حاکیست بین محتوای پست های هر کاربر در توئیتر و شرایط احساسی وی رابطه مستقیم وجود دارد.

سیستم هوش مصنوعی ابداع شده توسط این موسسه در سه ماهه اول سال 2019 پیروز به آنالیز 330 میلیون حساب کاربری شده که 68 میلیون حساب کاربری از این مجموعه آمریکایی بوده اند.

تحلیل تصاویر موجود در حساب های کاربری یادشده نشان می دهد افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی عکس هایی با رنگ های کمتر زنده به کار می بردند و ارزش های زیبایی شناختی عکس هایشان کمتر بوده است. همچنین تعداد زیادی از این عکس ها سیاه و سفید بوده اند.

علاوه بر این، افراد افسرده بیشتر تمایل دارند تا عکس های تکی خود را در توئیتر به اشتراک بگذارند و کمتر از عکس های گروهی بهره می گیرند. علت این مساله تمرکز بیشتر افراد مبتلا به افسردگی و هیجان بر روی خود است.

افراد یادشده همچنین بیشتر به استفاده از عکس هایی همراه با متون مختلف و نیز عکس های حیوانات علاقه دارند. در مقابل، افراد فاقد این نوع مسائل روحی و روانی از عکس های ورزشی، طبیعت، فعالیت های روزمره، وعده های غذایی، وسایل نقلیه و فعالیت های بیرون از منزل هم عکس هایی ارسال می نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شناسایی افراد افسرده در توئیتر ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی افراد افسرده در توئیتر ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید