صنعا رسماً از آزادسازی استان جوف خبر داد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از ده ها عملیات موشکی و پهپادی جدید علیه عمق عربستان سعودی خبر داد و رسما آزادسازی استان الجوف را گفت.

صنعا رسماً از آزادسازی استان جوف خبر داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایتالیا، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی به بیان بخش های دیگری از دستاوردهای ارتش یمن در استان الجوف در مرکز یمن طی عملیات فامکن منهم پرداخت.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، وی گفت: پیروزیت این عملیات را اعلام می کنیم، به کمک خدا استان الجوف آزاد شد و موضع نظامی نیروهای ما تقویت شد.

سریع ادامه داد: نیروهای دشمن در استان الجوف از یک منطقه نظامی کامل تحت عنوان منطقه ششم به علاوه شش تیپ و سه گردان از مزدوران سلفی و نیروهای پلیس برخوردار بود.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود، دشمن سعودی صدها نفر از مزدوران را به این نبرد فرستاد که بیشتر آنها از نجران، جازان و عسیر بودند؛ همچنین 250 حمله هوایی انجام دادند.

سریع تأکید کرد، قوای موشکی در این عملیات به کار گرفته شد که می توان به موشک های نکال، قاصم و بدر اشاره کرد. یگان پهپادی نیز 54 عملیات انجام داد که 33 عدد از آنها علیه اهداف نظامی و اقتصادی سعودی بود. این عملیات ها خسارت های زیاد جانی و تجهیزاتی به دشمن وارد کرد زیرا تأسیسات حیاتی نفت و گاز هدف گرفته شد.

وی تأکید کرد: دشمن نخواهد توانست بیشتر عملیات های پهپادی و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم آن را پنهان کند . در زمان مناسب جزئیات عملیاتی که عمق سعودی را هدف گرفت، افشا خواهیم کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد، پدافند هوایی پیروز شد جلوی ده عملیات جنگنده های دشمن سعودی را بگیرد و علاوه بر آن یک جنگنده را ساقط کند. یگان های مهندسی و زرهی نیز در انجام تمام عملیات های محول شده پیروز عمل کردند.یگان توپخانه هم استحکامات دشمن و تجمعات آن را در هم شکست و مجاهدان قمرمان با سلاح های سبک و متوسط خود با نیروهای دشمن مقابله کردند.

سریع در ادامه از مواضع شیوخ و شخصیت های سرشناس استان الجوف و مشارکت آنها در پیروزیت این عملیات نظامی قدردانی کرد و گفت، موضع عشیره های یمنی عجیب نیست و آنها تاریخی قدیمی در مقابله با نیروهای بیگانه دارند.

وی شرح داد، بر اساس برآوردها در این عملیات تا کنون 1200 نفر از مزدوران دشمن کشته یا زخمی شده اند و تعدادی از اسرای سعودی در دست ارتش و کمیته های مردمی یمن هستند.

یحیی سریع در ادامه گفت: بیشتر افراد دشمن بر این اساس که ما قبلا به نیروهای خود گفته بودیم اجازه تیراندازی به سمت آنها را ندارند ، پا به فرار گذاشتند. تعدادی از فرماندهان میدانی مزدوران از تمایل خود برای ترک درگیری ها طی این عملیات و عقب نشینی خبر دادند و نیروهای ما در این زمینه همکاری کردند.

وی شرح داد، بازداشت فرماندهان مزدوران یا هر افسری و سربازی از تابعیت های یمنی و غیریمنی در مقدمه اولویت های ارتش یمن در مرحله آینده خواهد بود و کسانی که در این زمینه کمک کنند، جایزه می گیرند.

سریع دیروز (سه شنبه/27 اسفند) در بیانیه ای اعلام کرده بود که نیروهای مسلح یمن همه شهرستان های استان الجوف بجز چند منطقه در شهرستان خب، الشعف و صحراء الحزم را در عملیات نظامی گسترده کرده و استان الجوفدر آستانه آزادی کامل است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعا رسماً از آزادسازی استان جوف خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعا رسماً از آزادسازی استان جوف خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید