ظریف با همتای سوئدی خود دیدار کرد

وزیر امور خارجه کشورمان امروز سه شنبه با مارگوت والستروم همتای سوئدی خود دیدار کرد.

ظریف با همتای سوئدی خود دیدار کرد

به گزارش ، محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان که در ادامه تور دیپلماتیک خود عصر روز گذشته وارد استکهلم پایتخت سوئد شده است، دقایقی پیش با حضور در محل وزارت امور خارجه این کشور با مارگوت والستروم وزیر خارجه سوئد دیدار کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان پس از این دیدار در ضیافت نهاری به میزبانی همتای سوئدی خود شرکت خواهد نمود.

دیدار و مصاحبه با لینده وزیر تجارت سوئد و مسئول کمیسیون مشترک دو کشور، کارل بیلت سیاستمدار و نخست وزیر و وزیر خارجه پیشین سوئد و اریک هونل رئیس شرکت بولک مالک کشتی انگلیسی توقیف شده در ایران از برنامه های امروز وزیر امور خارجه در استکهلم است.

ظریف عصر امروز هم در جمع تعدادی از تجار سوئدی سخنرانی خواهد نمود. او شب گذشته و بلافاصله بعد از ورود به استکهلم، با حضور در جمع گروهی از ایرانیان مقیم سوئد، با آنها به گفت و شنود صمیمی در مورد موضوعات مختلف پرداخت.

سفر وزیر امور خارجه به کشور های اسکاندیناوی از شامگاه یکشنبه و با سفر به هلسینکی پایتخت فنلاند آغازشد. وی در هلسینکی پایتخت فنلاند با رئیس جمهوری، وزیر خارجه و جمعی از نخبگان فنلاندی دیدار کرد.

محمد جواد ظریف بعد از دیدار و مصاحبه با مقامات سوئدی قرار است فردا به نروژ سفر کند. این در حالی است که او شب قبل هم بیان کرد که روز آدینه برای دیدار با امانوئل مکرون نخست وزیر و ژان لودریان وزیر خارجه فرانسه، به پاریس سفر می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ظریف با همتای سوئدی خود دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با همتای سوئدی خود دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید