معرفی سریع ترین سایت خرید بلیط قطار رجا

به گزارش وبلاگ ایتالیا، خرید بلیط قطار رجا از سایت خبرنگاران

سیستم حمل و نقل ریلی یکی از مطمئن ترین راه ها برای سفر محسوب می گردد. از همین رو مسافران بسیاری هستند که برای سفرهای خود اقدام به خرید بلیط قطار می کنند، شرکت های ریلی بسیاری در ایران هستند که خدمات بسیار ارزنده ای در زمینه سفرهای ریلی به مسافران ارائه می دهند. سیستم رزرواسیون خبرنگاران در کنار خدمات مربوط خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، خرید تور مسافرتی و بیمه مسافرتی امکان خرید بلیط قطار را فراهم آورده است. دو شرکت پیروز در صنعت ریلی کشور مجموعه های رجا و فدک هستند که می توان به جرات گفت بهترین خدمات سفری را برای مسافران در طول سال های فعالیت خودشان فراهم آورده اند. مسافران عزیز می توانند در سیستم رزرواسیون آنلاین خبرنگاران اقدام به خرید بلیط قطار رجا بکنند.

معرفی سریع ترین سایت خرید بلیط قطار رجا

خرید بلیط قطار رجا

مجموعه خدمات گردشگری وبلاگ ایتالیا امکان رزرو آنلاین بلیط قطار رجا را برای مسافران خود فراهم آورده است، شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت وارد بخش رزرو بلیط قطار شوید، در آن قسمت ساعت حرکت قطار، شرکت مورد نظر قطار، مبدا و مقصد، تاریخ رفت و برگشت، نوع بلیط قطار و تعداد مسافران را تعیین نمایید.

شما همچنین در سیستم رزرواسیون وبلاگ ایتالیا امکان مقایسه قیمت بلیط های قطار را برای مقصد مورد نظرتان هم نیز دارید.

مزیت های رزرو بلیط قطار از وبلاگ ایتالیا

  • فروش آنلاین بلیط قطار رجا به تمام راستاهای ریلی کشور
  • امکان خرید بلیط قطار رجا به صوت گروهی
  • صدور آنی بلیط قطار
  • پرداخت در لحظه
  • قطارهای متنوع و درجه 1
  • خرید بلیط های رجا در سریع ترین زمان ممکن
  • وجود امکان پیش فروش بلیط قطار رجا

شما می توانید بلیط قطار تهران-مشهد، تهران-شیراز، تهران-یزد، تهران-اهواز، تهران-اصفهان، تهران-قزوین و .. را به صورت رفت و برگشت تنها با چند کلیک از سایت وبلاگ ایتالیا خریداری نمایید.

علاوه بر سایت مجموعه گردشگری وبلاگ ایتالیا امکان خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و خرید اینترنتی بلیط قطار را برای مسافران خود در اپلیکیشن هم فراهم آورده است تا دیگر نیازی به نشستن پای سیستم هم نداشته باشید و بتوانید به راحتی اقدام به رزرو بلیط برای سفرهای خودتان انجام دهید.

سوالات متداول در مورد خرید بلیط قطار رجا

امکانات کوپه های دربست چیست؟

شما می توانید در هنگام جستجو و خرید بلیط قطار رجا گزینه کوپه دربست را انتخاب نمایید. برای این منظور شما می توانید حتی یک نفر باشد اما کوپه را اختصاصی برای خودتان رزرو کنید و بهای دیگر جایگاه های کوپه را بپردازید گفتنی است که می توانید جایگاه ها را برای کودک رزرو کنید تا قیمت بلیط قطار شما نیم بها گردد.

شرایط حمل خودرو با قطار چگونه است؟

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد جذابیت بیشتر در حمل و نقل ریلی مسافری اقدام به خرید و افزودن واگن های خودروبر دو طبقه که امکان اتصال به قطارهای مسافربری را دارد نیز نموده و این قابلیت را برای مسافران فراهم آورده است.

حمل و نقل خودرو با قطار در کلیه محورهای راه آهن به غیر از محورهای شمال قابل حرکت و بهره برداری می باشد. ظرفیت این واگن ها 10 الی 12 خودرو است و در حال حاضر در راستا تهران به مشهد، بندرعبارس، کرمان، اهواز، تبریز و همچنین اصفهان به بندرعباس و دیگر راستاهای نظیر مشهد - بندرعباس و بالعکس راه اندازی شده است.

مسافران محترم این قطار می توانند بلیت این واگن ها را با روشی شبیه به پیش فروش بلیط قطارهای مسافری به وسیله شبکه رایانه ای فروش بلیط قطار تهیه کنند.

امکان حمل خودرویی با ارتفاع بیش تر از 158 سانتی متر و عرضی بیشتر از 180 سانتی متر در قطار رجا وجود ندارد.

شرایط پذیرایی غذایی در خرید بلیط قطار چگونه است؟

در صورتی که راستا مورد نظر شما دارای امکان سرو غذا باشد، می توانید 24 ساعت مانده به حرکت قطار نوع غذای خودتان را در منوی انتخابی سایت انتخاب نمایید و جداگانه هزینه آن را پرداخت کنید.

در بعضی از قطارهای ویژه و VIP سرویس پذیرایی شما شامل وعده های ناهار و شام می گردد و نیازی نیست که بهار جداگانه بابت این موارد پرداخت کنید.

شرایط خرید بلیط قطار رجا برای بچه ها و نوزدان چیست؟

هزینه بلیط قطار نوزادان زیر دو سال تنها 10% بهای بلیط مسافران عادی است. در صورتی که شما بخواهید جایگاه برای نوزادان خود رزرو نمایید بایستی 50% بهای بلیط قطار را پرداخت نمایید.

قیمت بلیط قطار بچه ها 2 تا 12 سال نیم بها محاسبه می گردد. تمامی افراد بالای 12 سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی پرداخت کنند

آیا محدودیتی برای تعداد بچه ها و نوزادان در کوپه های قطار وجود دارد؟

بنابر مقررات شرکت راه آهن می بایست در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد حضور داشته باشد. حتما به این نکته در حین خرید بلیط قطار رجا توجه داشته باشید.

شرایط و جریمه کنسلی بلیط قطار رجا چگونه است؟

در صورتی که خواستید بلیط قطار رجا خریداری شده را بنابه هر دلیل کنسل کنید می توانید به نزدیکترین کنندگی فروش بلیط های رجا مراجعه کنید تا مطابق با بلیطی که خریده ای مراحل کنسلی و پرداخت هزینه مربوط به کنسلی بلیط را بپردازید.

چطور بلیط قطار رجا خریداری شده را استرداد کنیم؟

به منظور استرداد بلیط قطار رجا خریداری شده می توانید به دفاتر رسمی فروش بلیط و همچنین آژانس هایی که از آن اقدام به خرید آنلاین بلیط نموده اید مراجعه نمایید.

آیا امکان خرید بلیط قطار رجا گروهی در سایت وبلاگ ایتالیا وجود دارد؟

بسته به ظرفیت قطارهای شرکت رجا که 4 تخته، 6 تخته و اتوبوسی هستند می توانید اقدام به رزرو بلیط قطار رجا بنمایید. به منظور رزرو بلیط قطار برای گروه های بالای 18 نفر پیشنهاد ما این است که حتما با مشاوران سفر وبلاگ ایتالیا به شماره 8540 تماس حاصل فرمایید.

فرق بین بلیط قطار مسافرین عادی، ویژه خواهران یا ویژه برادران چیست؟

همانطور که می دانید سفر با قطار یکی از مطمئن ترین روش های ممکن است، از همین رو این سیستم حمل و نقل امکان خرید بلیط قطار را برای مسافرین خود به صورت مسافران عادی، ویژه خواهران یا ویژه برادران دسته بندی نموده است. در بلیط قطار مسافران عادی خانواده ها و گروه های محبت آمیز می توانند اعمم از زن و مرد در یک کوپه باشند. در سهمیه ویژه خواهران تنها خانم ها و فرزندان پسر زیر 6 سال اجازه حضور در کوپه را دارند و در سهمیه مربوط به برادران فقط آقایان اجاره ورود به کوپه را دارند.

اگر نام مسافر در حین خرید بلیط قطار اشتباه گردد، شرایط چگونه است؟

در صورت اینکه اطلاعات مسافر را در حین خرید بلیط قطار رجا اشتباه وارد کردید نگران نباشید، شما می توانید با همراه داشتن اطلاعات بلیط با کارت شناسایی به مرکزی که از آنجا بلیط قطار را خریده اید بروید و نسبت به استرداد بلیط قطار خود اقدام نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که اینکار را نکنید، مسافر بدون بلیط تلقی می گردد و باید جوابگو رئیس قطار باشید.

معرفی قطارهای رجا

قطارهای چهار تخته

قطاهای 4 تخته رجا شامل واگن هایی با نام زندگی، سریر، سپهر، سیمرغ، سبز، توس، غزال، پلور سبز، البرز، لوکس 4 تخته، پارسی و خلیج فارس می شوند. کوپه های این واگن دارای 4 تخت برای مسافران می باشد که دو تخت در پایین کوپه و دو تخت در بالای کوپه به صورت روبروی هم قرار گرفته است.

تمامی قطارهای 4 تخته مطابق با دستورالعمل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در گروه های 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره دسته بندی می شوند. تمامی واگن ها هم بر اساس آیتم هایی نظیر امکانات و خدمات ارائه شده در قطار، سن واگن و … نیز امتیازدهی شده اند.

ظرفیت واگن های قطارهای رجا به ترتیب 32 نفره (8 کوپه)، 36 نفره (9 کوپه)، 40 نفره (10 کوپه) و 44 نفره (11 کوپه) می باشد.

پذیرایی شام بصورت انتخابی با دریافت هزینه اضافی روی بلیت و … می باشند.

قطارهای سالنی / اتوبوسی

نوع دیگر قطارهای رجا که در رنج قیمتی خوبی طیف گسترده ای از مشتریان را به خود جذب نموده قطارهای سالنی / جایگاه مب اشد. این قطارهای به صورتی طراحی شده اند که هر واگن یک سالن طویل و همان احساسی که در اتوبوس یا هواپیما دارید در این نوع قطارها هم خواهید داشت.

تمامی واگن های قطارهای رجا بر اساس امتیازاتی که دارند طبقه بندی شده اند و در گروه قطارهای 2 ستاره، 3 ستاره و 4 ستاره دسته بندی شده اند.

یکی از بهترین ها در گروه قطارهای سالنی، قطار تندروی پردیس و قطار صبا است. واگن های قطار پردیس کاملا عایق بندی شده است و از ورود آب باران، گرد و غبار و صدا به آن کاملا جلوگیری می گردد. در سقف این قطار سیستم های گرمایشی و سرمایشی تعبیه شده است که درجه حرارت داخل واگن را به صورت اتوماتیک تنظیم می کند. قطار پردیس رجا جز قطارهای 4 ستاره این شرکت می باشد.

برای خرید بلیط قطار رجا (اتوبوس) قطار صبا هم گزینه خوبی است. این قطار شامل سالن های دو طبقه بوده که در هر طبقه آن 54 جایگاه به صورت ردیف های 4 نفره قرار گرفته اند.

قطار های شش تخته

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا) با در نظر دریافت تمام اقشار جامعه قطارهای مالی (6تخته) را در لیست انتخابی مسافران خرید بلیط قطار رجا قرار داده است تا با پرداخت هزینه نسبتا کم سفر با قطار را تجربه کنند. قطارهای 6 تخته رجا هم مطابق با دستور العمل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دو گروه 3 ستاره و 2 ستاره طبقه بندی شده اند.

به طور معمول قطارهای 6 تخته با دارا بودن 10 الی 11 کوپه 6 نفره در مجموع ظرفیت پذیرش 60 یا 66 نفر را دارا می باشد. هر واگن دارا 2 دستشویی است و یک کوپه سرویس مخصوص مهماندار می باشد.

قطار پنج ستاره زندگی

بهترین قطار شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران که قطار 5 ستاره زندگی است؛ این قطار از اوایل سال 1394 وارد سیستم ریلی کشور شد و تا به حال فعال است. مسافران در این قطار از دو رستوران بهره خواهند برد و می توانند از انواع غذاهای لذیذ و خوشمزه ایرانی میل کنند.

قطار زندگی رجا امکاناتی نظیر مهمانداران حرفه ای، سیستم تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم دما مقابل با میل مسافران، سیستم صورتی و تصویری، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی از جمله خدمات رفاهی قطار زندگی رجا می باشد.

قطار زندگی رجا دارای 3 کلاس قیمتی نظیر عصرانه، شام و شام ویژه می باشد.

منبع: الی گشت

به "معرفی سریع ترین سایت خرید بلیط قطار رجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی سریع ترین سایت خرید بلیط قطار رجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید