نظرسنجی جدید، جو بایدن پیشتاز، الیزابت وارن و برنی سندرز در تعقیب وی

به گزارش وبلاگ ایتالیا، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد که جو بایدن از دیگر رقبای دموکرات خود برای انتخابات درون حزبی 2020 پیشتاز است و سناتور وارن و سناتور سندرز در تعقیب وی هستند.

نظرسنجی جدید، جو بایدن پیشتاز، الیزابت وارن و برنی سندرز در تعقیب وی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایتالیا، شبکه خبری سی ان ان گزارش داد، نتایج یک نظرسنجی عمومی نشان داد که جو بایدن همچنان فاصله اطمینان بخشی نسبت به سایر رقبای خود در انتخابات درون حزبی دموکراتها دارد، اما یک نظرسنجی جداگانه در ایالتهایی که انتخابات را زودتر از دیگر ایالتها برگزار می نمایند نشان میدهد که بایدن با دو رقیب دیگر خود فاصله بسیار کمی دارد.

براساس نظرسنجی شبکه ای بی سی نیوز و روزنامه واشنگتن پست که روز یک شنبه صورت گرفته است، جو بایدن با کسب 27 درصد آرای دموکراتها و دموکراتهای متمایل به مستقل ها پیشتاز است. سناتور برنی سندر از ایالت ورمونت با کسب 19 درصد آرا در صندلی دوم است و الیزابت وارن سناتور ایالت ورمونت هم 6 درصد آرای این نظرسنجی را کسب نموده است در حالیکه در نظرسنجی ماه جولای 17 درصد آرا را به خود اختصاص داده بود. کامالا هریس نیز که در نظرسنجی قبلی 11 درصد رای داشت در این نظرسنجی 7 درصد کمتر رای آورده است.

سی ان ان در ادامه گزارش خود اضافه نمود: نظرسنجی جدید، پیشتازی بایدن را نسبت به بقیه رقبای دموکرات در سطح ملی نشان می دهد درحالیکه نظرسنجی شبکه سی بی اس و موسسه یوگاو در ایالتهایی که زودتر انتخابات را برگزار می نمایند، بایدن را در راقبت فشرده با وارن و سندرز نشان میدهد. براساس این گزارش، در نظرسنجی دوم که آن هم روز یک شنبه منتشر شده است بایدن در رقابت شانه به شانه با سندرز و وارن است. تنها ایالتی که در آن بایدن از دیگر رقیبان خود جلو است ایالت کارولینای جنوبی است که طبق این نظرسنج 43 درصد به بایدن، 18 درصد به سندرز و 14 درصد هم به وارن رای می دهند. این نظرسنجی نشان می دهد که بایدن از حمایت خوبی در میان آمریکاییهای آفریقایی تبار برخوردار است.

این درحالیست که در نظرسنجی دانشگاه مانموث آمریکا که هفته پیش برگزار شده بود، جو بایدن برای اولین بار صندلی نخست را از دست داده و به رتبه دوم رفته بود.

نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا تا کنون در دو مناظره زنده تلویزیونی شرکت نموده اند که در شب اول جو بایدن بسیار ضعیف ظاهر شده بود و بخشی از آرای وی به خاطر همین مساله ریزش نموده بود. با این حال در مناظره دوم اوضاع جو بایدن کمی بهتر شد اما همچنان بعضی از رقبا از جمله برنی سندر و الیزابت وارن که در مناظرات تلویزیونی بسیار خوب ظاهر شده بود پیروزی وی را برای رقابت نهایی با دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه در انتخابات 2020 را تهدید می نمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نظرسنجی جدید، جو بایدن پیشتاز، الیزابت وارن و برنی سندرز در تعقیب وی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی جدید، جو بایدن پیشتاز، الیزابت وارن و برنی سندرز در تعقیب وی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید