نکاتی که بانوان برای حضور در استادیوم باید بدانند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، 18 مهر چند هزار بانوی ایرانی به ورزشگاه خواهند رفت تا یک مسابقه فوتبال را از نزدیک تماشا نمایند. هستند بانوانی که برای نخستین بار به ورزشگاه آزادی می روند و به همین دلیل ضروری است برای داشتن یک روز خوب و لذت تماشای فوتبال، اطلاعاتی درباره چگونگی ورود و خروج و شرایط حاکم بر ورزشگاه داشته باشید.

نکاتی که بانوان برای حضور در استادیوم باید بدانند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، نخستین تجربه حضور بانوان با بلیت فروشی رسمی در ورزشگاه آزادی نیازمند داشتن اطلاعاتی است تا این تجربه شیرین با تلخی همراه نگردد. بنابراین توصیه می گردد بانوان علاقمند که پیروز شده اند بلیت بازی ایران و کامبوج را بخرند نکات و توصیه های ذیل را در هنگام ورود، حضور در ورزشگاه و هنگام خروج مدنظر داشته باشند.

- وسایل ممنوعه ای چون مواد محترقه، وسایلی که جامد و قابل پرتاب شدن هستند به هیچ وجه به همراه نداشته باشید. اشیایی مانند اسپری، فندک، توپ های کوچک، بطری آب معدنی و غیره.

- از آوردن دوربین عکاسی یا فیلمبرداری به ورزشگاه خودداری کنید، چون اجازه ورود آن را نخواهید داشت. از بردن شارژر تلفن همراه نیز به ورزشگاه پرهیز کنید، زیرا مجموعه 100 هزار نفری آزادی جایی برای شارژ کردن تلفن شما ندارد.

- کارت ملی و پرینت بلیت خود را از قلم نیاندازید.

- از به همراه داشتن پول نقد زیاد خودداری کنید و تنها مبلغی را برای پارکینگ، استفاده از وسایل نقلیه عمومی و خرید خوراکی به همراه داشته باشید. امکان استفاده از کارت بانکی در داخل مجموعه آزادی برای هزینه پارکینگ و خورد و خوراک را نخواهید داشت.

- کیف، دخانیات، وسایل آرایشی، مواد خوراکی از جمله بطری آب معدنی همراه نداشته باشید. در داخل ورزشگاه بوفه وجود دارد هرچند ممکن است قیمت ها بالاتر از بیرون باشد.

- وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مینی بوس برای رفتن به ورزشگاه در میدان آزادی و خروجی بعضی ایستگاه های متروها در سطح شهر وجود دارند که می توان برای رفتن به آزادی از آن ها استفاده کرد. مترو نیز گزینه مطمئنی برای رفتن به ورزشگاه آزادی است.

- فاصله ایستگاه مترو آزادی تا ورزشگاه آزادی زیاد است و باید حدود 20 دقیقه پیاده روی کنید. متروی آزادی به ورودی شرقی ورزشگاه آزادی نزدیک تر است. اگر با مترو به ورزشگاه رفتید به در شرقی ورزشگاه رفته و بعد از ورود به محوطه ورزشگاه به سمت در شرقی و جایگاه ویژه بانوان حرکت کنید.

- معمولا مسیرهای منتهی به ورزشگاه دارای ترافیک سنگینی هستند لذا به گونه ای برنامه ریزی کنید که 40 دقیقه تا یک ساعت قبل از بازی در ورزشگاه باشید. اگر ترافیک ایجاد گردد، هدایت و رانندگی محدودیت های ترافیکی اطراف ورزشگاه ایجاد می نماید که مجبور می شوید ماشین خود را بسیار دورتر از محل ورزشگاه پارک کنید که محیط امنی برای ماشین شما تلقی نمی گردد در نتیجه زودتر به ورزشگاه بروید.

- پارکینگ های ورزشگاه آزادی امن تر از خیابان های اطراف برای پارک کردن ماشین است، حتما از این پارکینگ ها برای پارک خودرو استفاده نمایند.

- اگر با خودروی شخصی به ورزشگاه می آیید راحت تر است که از پارکینگ های ورودی غربی ورزشگاه بهره ببرید اما دقت کنید که ورودی بانوان ورودی شرقی آزادی است.

- از محوطه پارکینگ ها تا زمان نشستن بر روی جایگاه های ورزشگاه حدود 10 دقیقه پیاده روی خواهید داشت.

- بانوان می توانند برای تهیه پرچم یا مچ بند تیم ملی، این وسایل را از فروشندگان و فروشگاه های موجود در اطراف ورزشگاه تهیه نمایند.

- با نیروهای انتظامی در بازرسی های ورودی و حفظ امنیت ورزشگاه و لیدرها در روی سکوها همکاری داشته باشید.

- توصیه می گردد برای تهیه اغذیه و خوراکی، به هیچ وجه سمت دست فروشان بیرون ورزشگاه نروید، زیرا علاوه بر کیفیت نامناسب، خوراکی های ارائه شده نیز با قیمتی چند برابر بیش تر از قیمت اصلی به تماشاگران فروخته می گردد. بر روی سکوها دستفروشان مواد خوراکی مانند تخمه یا بستنی می فروشند که برای خرید از آن ها پول نقد همراه داشته باشید.

- هیچ کدام از ورزشگاه های ایران حتی آزادی، ورزشگاهی در حد آنفیلد و نوکمپ نیستند، لذا برای یافتن جایگاه خود بهتر است سعی کنید زودتر به ورزشگاه برسید.

- آزادی امکانات تفریحی ویژه ای ندارد. به احتمال زیاد سرویس های بهداشتی بدون دستمال کاغذی و مایع دستشویی است، از قبل پیش بینی لازم را بکنید.

- هنگام خروج عجله نکنید. از تراکم و ازدحام در خروجی ها خودداری نموده و با آرامی ورزشگاه را ترک کنید.

- وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مینی بوس برای بازگشت از ورزشگاه در پارکینگ شرقی ورزشگاه قرار دارند و بانوان می توانند برای بازگشت به منزل، از این وسایل عمومی و مترو استفاده نمایند.

امیدواریم از بازی تیم ملی ایران و حضور در ورزشگاه 100 هزار نفری آزدی لذت ببرید. می توانید ما را نیز از تجربیات خود آگاه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نکاتی که بانوان برای حضور در استادیوم باید بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که بانوان برای حضور در استادیوم باید بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید