هوش مصنوعی مسیریابی را ساده می نماید

به گزارش وبلاگ ایتالیا به نقل از نیواطلس، اپلیکیشن های جهتیابی مبتنی بر جی پی اس به افراد برای یافتن مقصد یاری می نمایند اما گاهی در تقاطع ها و در جهتهای دورافتاده عملکرد درستی ندارند و نمی توانند جهت مناسب را در جاده شناسایی نمایند.

هوش مصنوعی مسیریابی را ساده می نماید

همچنین گاهی این اپلیکیشن ها در انتهای جهت، نمی توانند به موقع در خصوص ضرورت تغییر خط حرکت و ورود به جهتی دیگر هشدار دهند و باعث می شوند رانندگان دچار اشتباه شوند.

یک سیستم هوش مصنوعی جدید که توسط محققان دانشگاه ام آی تی ابداع شده از تصاویر ماهواره ای برای افزایش دقت اپلیکیشن های موقعیت یابی در زمان جهتیابی بهره می گیرد. از این طریق جهتهای دقیق حرکت در خیابان ها در زمانی که آنها در زیر سایه درخت ها یا ساختمان ها پنهان شده باشند، قابل شناسایی خواهد بود.

سیستم یادشده که رودتگر نام دارد، با دقت بالایی جهتهای حرکت در تمامی خیابان ها و زمان مناسب برای پیچیدن یا تغییر خط برای ورود به خیابان یا کوچه ای تازه را معین می نماید. از این طریق می توان از وقوع تصادف های ناخواسته نیز جلوگیری کرد.

این سیستم در آینده برای شناسایی جهتهای دوچرخه سواری، پارکینگ ها و غیره نیز قابل استفاده خواهد بود و لذا می توان از آن برای تهیه نقشه های دیجیتال باکیفیت و حاوی جزئیات فراوان به منظور جهتیابی بهره گرفت. سیستم مذکور فعلاً در خصوص بیست شهر آمریکا به طور آزمایشی مورد استفاده قرار گرفته که دقت امکانات مختلف آن از 77 تا 93 درصد در نوسان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هوش مصنوعی مسیریابی را ساده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی مسیریابی را ساده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید