هیئت رئیسه جدید شورای شهر بندرعباس شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، فیصل دانش عصر سه شنبه در شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان داشت: به علت غیبت یکی از اعضای شورای شهر تشکیل کمیسیون ها به جلسه بعد موکول می گردد.

هیئت رئیسه جدید شورای شهر بندرعباس شروع به کار کرد

دانش با اشاره به اینکه شورای پنجم در سال اول خود بخوبی عمل نکرده اضافه نمود : در سال اول کار شورای پنجم خیلی خوب عمل نکردیم و کارها بدرستی انجام نگردیده است مثلا باید برای نماینده شوراها در سازمان های مربوطه انتخابات برگزار کنیم متاسفانه این امر محقق نشد که در این دوره، این موضوعات و علی الخصوص انتخاب خزانه دار برای شورا در جلسه های بعدی پیگیری خواهد شد.

وی توضیح داد: در هر جلسه مطابق قانون نهایتا سه نفر از اعضای شورا می توانند نطق پیش از دستور داشته باشند و مسئولیت نطق هر شخص بر عهده خود فرد است نه شورا و کسی هم نمی تواند جوابی به نطق پیش از دستور دهد.

جواد بلارک نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : باید مشخص اعضای شورا برای حضور در سازمان ها نیز رای گیری شود تا ابهامات در این خصوص بر طرف شود و در خصوص خزانه داری نیز باید این موضوع مورد آنالیز قرار گیرد.

منشی اول شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه توضیح داد: با همکاری رسانه و اتحاد بین شورا ما می توانیم مسائل زیادی از مشکلات را حل کنیم و به کمک اهالی رسانه و اطلاع رسانی در مورد معضلات شهر این امر محقق می شود.

مجید عسکری زاده اعلام کرد: باید شورا نسبت به سال گذشته در خصوص حمل و نقل ، فضای سبز شهر و خدمات رفاهی دقت بیشتری نمایند تا مردم در آسایش و رفاه بهتری زندگی نمایند.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : شورا باید بصورت جمعی کارها را پیش ببرد و گاهی حرکت و کوشش فردی هم مورد متوجه قرار می گیرد و در نهایت منجر به ارتقا سطح کیفی و حرکت جمعی می شود.

کیانوش جهانبخش اعلام کرد: راهنمایی و ریاست کمیسیون کسب تجربه نیست باید از تجرببات خود و بکار گیری راه ها و استفاده از مشاورین در این جلسات استفاده کرد و کیمسیون ها بنا به احتیاج باید مشاورین را معرفی و از این ظرفت استفاده نمایند.

وی تأکید کرد: کار شورا در یک یا دو رشته خلاصه نمی شود و احتیاج است که از مشاورین و متخصصان و نخبگان دانشگاهی نیز استفاده شود تا کارها براساس کارشناسی گردیده و طبق اصول انجام شود.

جهانبخش ادامه داد: تعداد کمیسیون ها باید بر اساس احتیاج باشد و بعضی کمیسیون ها قابلیت یک کمیسیون را ندارند و باید در غالب یک کمیته اداره شوند.

در انتها جلسه ساعت جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس که یکشنبه ها 10 صبح و سه شنبه ها 2 بعدازظهر بود به رای گذاشته شد که با 8 رای موافق همچنان جلسات مانند سال قبل در همان ساعات به کار خود ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هیئت رئیسه جدید شورای شهر بندرعباس شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت رئیسه جدید شورای شهر بندرعباس شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید