واکنش روسیه به آزمایش موشکی آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشک کروز توسط واشنگتن خاطرنشان کرد: اقدام آمریکا به آزمایش موشک کروز زمین پایه تاسف آور است.

واکنش روسیه به آزمایش موشکی آمریکا

معاون وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص توضیح داد: این اقدام نشان داد آمریکا از مدت ها قبل برای نابودی پیمان نیروهای هسته ای میانبرد (INF) آماده شده بود.

وی در ادامه اضافه کرد: مسکو به رقابت تسلیحاتی کشیده نخواهد شد.

این درحالیست که آمریکا دیروز و پس از خروج از پیمان منع ازمایش موشک های هسته ای میان برد موسوم به INF با روسیه، یک فروند موشک میان برد کروز آزمایش کرد.

وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در بیانیه ای در این خصوص بیان کرد: وزارت دفاع آزمایش یک موشک کروز زمین پایه و متعارف را در ساحل غربی کشور به انجام رساند. ما هم اکنون در حال ارزیابی نتایج این آزمایش هستیم.

لازم به ذکر است، به دنبال اعلام رسمی خروج واشنگتن از پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان بُرد با مسکو، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه ای از اقدام مشابه در این خصوص خبر داده بود.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده بود: امروز دوم آگوست سال 2019 میلادی، معاهده میان اتحادیه جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده آمریکا در زمینه منع فراوری موشک های هسته ای میان بُرد به دلیل اقدام واشنگتن انتها می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش روسیه به آزمایش موشکی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به آزمایش موشکی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید