کرونا؛ چطور مراقب سالمندان باشیم؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، خبرنگاران: شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف دنیا تهدیدی برای سلامت بیشتر مردم محسوب می گردد، اما مقام های بهداشتی گفته اند این ویروس برای افراد مسن تر، خطرناک تر است.

کرونا؛ چطور مراقب سالمندان باشیم؟

شماری از دولت ها خواستار پرهیز سالمندان و افراد مسن تر که مسائل بهداشتی دارند از حضور در اجتماعات عظیم شده اند. به این رده سنی توصیه شده تا تماس های خود را به حداقل برسانند. شماری از افراد تصمیم گرفته اند تا اطلاع ثانوی از ملاقات با اقوام و خویشان سالمند خود خودداری نمایند.

نگرانی

این نگرانی وجود دارد که با به حداقل رسیدن تماس ها و ترغیب افراد مسن تر به ماندن در خانه، سلامت روحی و روانی این افراد با خطر رو به رو گردد. گروه ها و سازمان های خیریه از مردم خواسته اند مراقب اقوام و همسایگان سالمند خود باشند.

آن ها می گویند تماس و ارتباط برای سالمندان حیاتی است. با این که ملاقات رو در رو بهترین گزینه است، اما در زمانی که خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا وجود دارد، می توان تماس های تلفنی را جانشین آن کرد.

دیگر چه می گردد کرد؟

متخصصان می گویند راه هایی است که بدون در معرض خطر قرار دادن افراد سالمند با آن ها در تماس مداوم بود. توصیه شده بیشتر افراد تا زمانی که نشانه های بیماری را ندارند و با رعایت اصول بهداشتی مثل شستن مرتب دست ها، می توانند به فعالیت های عادی خود ادامه دهند.

باید اطمینان پیدا گردد که احتیاج های ضروری مانند غذا و داروی افراد سالمند خانواده و همسایگانی که دوست و آشنایی ندارند، به طور منظم تأمین گردد.

ویروس کرونا و انزوای ناشی از آن می تواند به استرس سالمندان و در نهایت باعث تشدید تنهایی و انزوای بیشتر آن ها گردد. تنهایی و انزوای اجتماعی می تواند افراد را بی میل به غذا و پیروی از یک رژیم غذایی ناسالم کند و علاوه بر آن می تواند ناملایمات روانی، چون افسردگی و اضطراب در پی داشته باشد.

سعی کنید به والدین خود و اقوام و همسایگانی که امکان بیرون رفتن و خرید ندارند یاری کنید. مطمئن باشید آن ها مواد غذایی و دارو های مورد احتیاج خود را برای حداقل دو تا سه هفته در اختیار دارند تا احتیاجی به خروج از خانه نداشته باشند.

اگر برای خودتان سفارش اینترنتی می دهید می توانید از آن ها بپرسید آیا آن ها نیز احتیاج هایی دارند تا برای آن ها نیز خرید کنید.

به افراد سالمند هم توصیه بکنید اگر نمی توانند از خانه خارج شوند، در خانه بی تحرک نمانند و سعی نمایند روزی بین نیم تا یک ساعت در خانه راه بروند و فعالیت نمایند.

منبع: bbc

منبع: برترین ها

به "کرونا؛ چطور مراقب سالمندان باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ چطور مراقب سالمندان باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید