گوترش: همه نهایت خویشتن داری را به خرج دهند

دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به قرار دریافت نام محمدجواد ظریف در لیست تحریم های آمریکا، از تمامی طرفین خواست تا نهایت خویشتن داری را از خود نشان دهند.

گوترش: همه نهایت خویشتن داری را به خرج دهند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از آسوشیتد پرس، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه با اشاره به اقدام آمریکا مبنی بر تحریم کردن محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: از همه می خواهم تا در تمامی سطوح از خود نهایت خویشتن داری را نشان دهند. من به صورت عمومی و خصوصی، این پیغام را برای سران کشورها ارسال نموده ام.

وی در ادامه هشدار داد: یک اشتباه محاسباتی کوچک می تواند به تقابلی عظیم منجر گردد.

گوترش همچنین از تمامی کشورها خواست تا به آزادی کشتی رانی در تنگه هرمز احترام بگذارند.

وی در این باره بیان نمود: آخرین چیزی که دنیا به آن احتیاج دارد، یک تقابل عظیم در خلیج فارس است که بر امنیت و اقتصاد تاثیر مخربی خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه نام وزیر امور خارجه کشورمان را در فهرست افراد تحریم شده قرار داد.

حدود یک ماه پیش مقامات آمریکایی اعلام نموده بودند که قصد دارند ظریف را تحریم نمایند ولی بعضی از رسانه های غربی در آن موقع گزارش دادند که آمریکا احتمالا به خاطر عواقب این موضوع در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد نمود ولی روز چهارشنبه به وقت محلی آمریکا وزیر امور خارجه کشورمان را در لیست تحریمی خود قرار دادند.

به دنبال تحریم وزیر امور خارجه کشورمان، ظریف در حساب توییتری خود نوشت: دلیل اینکه آمریکا مرا تحریم نموده این است که من سخنگوی اول ایران در سراسر دنیا هستم.

وی اضافه کرد: این حقیقت واقعا دردناک است؟ این اقدام تاثیر روی من یا خانواده ام ندارد. چون من دارایی یا منافعی خارج از ایران ندارم. از شما تشکر می کنم که مرا به عنوان چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان محسوب می کنید.

حسن روحانی نیز در پیغامی توییتری نوشت: تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نشانگر این است که کاخ سفید از توانایی های دیپلماتیک ظریف ترس دارد. اگر واقعا مایل به مذاکره هستند، چه کسی جز وزیر امور خارجه می تواند با آن ها مذاکره کند؟ ظریف مسئول دیپلماسی جمهوری اسلامی است و از طرف کل کشور صحبت و مذاکره می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گوترش: همه نهایت خویشتن داری را به خرج دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: همه نهایت خویشتن داری را به خرج دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید