بیشترین میزان بروز سل مربوط به کدام گروه سنی است؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، رییس اداره کنترل سل و جذام گفت: در 50 سال گذشته آمار بروز سل از 140 مورد به 11 مورد در هر 100 هزار نفر رسیده است.

بیشترین میزان بروز سل مربوط به کدام گروه سنی است؟

به گزارش مهشید ناصحی، رییس اداره کنترل سل و جذام اظهار کرد: تعداد مبتلایان به سل در سال 97 بالغ بر 8 هزار و 713 نفر بودند که 54 درصد از این افراد مرد و 46 درصد زن هستند. 16 درصد از موارد بیماری نیز غیرایرانی اند.

او نسبت موارد مسلول غیرایرانی در کشور از کل موارد را در سال 91 بالغ بر 12 درصد اظهار داشت و گفت: این میزان در سال گذشته به 16.3 درصد رسیده است. در 50 سال گذشته آمار بروز سل از 140 مورد به 11 مورد در هر 100 هزار نفر رسیده است.

رییس اداره کنترل سل و جذام اضافه نمود: مهم ترین و شایعترین علامت بیماری سل؛ سرفه طول کشیده بیش از دو هفته است؛ سایر علایم نیز تب، تعریق شبانه، بی اشتهایی و کاهش وزن است. همچنین در بعضی موارد بخصوص بیماری طول کشیده، پیشرفته و شدید، علائمی همچون خلط خونی، تنگی نفس و درد قفسه سینه نیز می تواند وجود داشته باشد.

ناصحی بیان نمود: در 90 تا 95 درصد موارد، هنگامی که میکروب سل به بدن منتقل می گردد به شکل نهفته باقی می ماند و علاوه بر آنکه قابل انتقال به دیگران نیست، خود فرد را هم بیمار نمی کند.

او بیماری سل را کاملا درمان پذیر دانست و گفت: به شرط آن که فرد دارو ها را به موقع شروع و دوره درمان را بطور کامل مصرف کند. بیشترین میزان بروز سل در ایران مربوط به گروه سنی 65 سال به بالا بوده و درمان سل در نظام بهداشتی کشور رایگان است.

رییس اداره کنترل سل و جذام در سرانجام هزینه درمان عادی بیماری برای هر فرد را 500 هزار تومان و هزینه هر بیمار دارای سل مقاوم به درمان را 100 تا 250 میلیون تومان اظهار داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بیشترین میزان بروز سل مربوط به کدام گروه سنی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین میزان بروز سل مربوط به کدام گروه سنی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید