تداوم قرمزپوشی بورس، کاهش 72 هزار واحدی شاخص

به گزارش وبلاگ ایتالیا، خبرنگاران : بازار سرمایه نخستین روز معاملاتی هفته جاری را با چراغ قرمز شروع کرد و شاخص کل بازار سرمایه بیش از 72 هزار واحد کاهش یافت.

تداوم قرمزپوشی بورس، کاهش 72 هزار واحدی شاخص

به گزارش وبلاگ ایتالیا به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس در معاملات امروز بازار سرمایه با 72 هزار و 453 واحد کاهش، به رقم یک میلیون و 902هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز 11 هزار و 116 واحد کاهش یافت و رقم 500 هزار و 893 واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار 931 هزار معامله انجام دادند که 91 هزار و 560 میلیارد ریال ارزش داشت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و سرمایه گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذشاتند و فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری غدیر، بانک صادرات ایران، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و بانک پارسیان نمادهای پربیننده این بازار بودند.

بازگشت فرابورس به کانال 19 هزار واحد

فرابورس که پیش از این وارده کانال های 20 و 21 هزار واحد شده بود، امروز با 576 واحد کاهش به رقم 19 هزار و 904 واحد رسید. در این بازار 397 هزار معامله به ارزش 47 هزار و 245 میلیارد ریال انجام شد. پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پلیمر آریا ساسول نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، س. توسعه و عمران استان کرمان، صنایع ماشین های اداری ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و شرکت آهن و فولاد ارفع تشکیل شده بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "تداوم قرمزپوشی بورس، کاهش 72 هزار واحدی شاخص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم قرمزپوشی بورس، کاهش 72 هزار واحدی شاخص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید