تصویب محلول جادویی در مجلس بولیوی برای درمان کرونا

به گزارش وبلاگ ایتالیا، قانونگذاران بولیوی لایحه ای را به تصویب رساندند که در آن بر استفاده از ماده ضدعفونی و سفیدکننده دی اکسید کلر برای درمان بیماری کووید-19 تاکید شده است.

تصویب محلول جادویی در مجلس بولیوی برای درمان کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ایتالیا، این امر امکان فراوری، تجاری سازی و تهیه محلول دی اکسید کلر را برای درمان و جلوگیری از گسترش بیشتر همه گیری بیماری ناشی از ویروس کرونا فراهم می نماید.

نمایندگان مجلس بولیوی در واقع لایحه بحث برانگیزی را در مورد استفاده از دی اکسید کلر به تصویب رسانده اند که پیش تر از سوی مجلس سنای این کشور مورد تایید قرار گرفته بود.

این لایحه که پس از تصویب قاعدتا به صورت قانون در می آید به نوعی مجلس را در مقابل رئیس جمهوری این کشور قرار خواهد داد به نحوی که تنها رئیس جمهوری می تواند آنرا وتو کند.

به گزارش یورونیوز، با این حال یک کارشناس حقوقی در بولیوی معتقد است که نمایندگان این کشور این اختیار را دارند که امکان وتوی ریاست جمهوری را لغو و زمینه اجرایی کردن قانون استفاده از این محلول را فراهم نمایند.

قانونگذاران بولیوی درحالی دی اکسید کلر را به عنوان یک محلولی برای درمان بیماری کووید-19 توصیه می نمایند که وزارت بهداشت این کشور برغم تصویب لایحه یاد شده در مجلس و مجلس سنا استفاده از مایع یاد شده را خطرناک توصیف نموده است.

وزارت بهداشت بولیوی پیش تر اعلام نموده بود افرادی که در صدد فراوری و فروش دی اکسید کلر هستند را تحت تعقیب قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش هایی که پیش از منتشر شده بود بسیاری از شهروندان بولیوی پس از مصرف دی اکسید کلر دچار ناراحتی های شدید شده و به بیمارستان منتقل شدند.

دی اکسید کلر نوعی سفید نماینده صنعتی است که معمولاً به عنوان ضد عفونی نماینده یا برای سفید نماینده محصولات کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد. در سالهای اخیر جنبشی از نظریه پردازان و هواداران طب جایگزین آن را به عنوان محلولی معجزه آسا برای درمان بیماری ها مطرح نموده است.

هواداران این جنبش که در آمریکای لاتین نفوذ زیادی پیدا نموده از دی اکسید کلر به عنوان یک محلول معدنی جادویی نام می برند.

یک شهروند آمریکایی که از مدافعان استفاده از محلول معدنی جادویی است اوایل هفته گذشته به اتهام عرضه و فروش این محصول به عنوان داروی درمان کووید-19 در کلمبیا دستگیر و بازداشت شد.

ویروس کرونا تا به امروز حدود 98 هزار نفر از جمعیت یازده و نیم میلیون نفری بولیوی را به بیماری کووید-19 مبتلا نموده و نزدیک به 4 هزار نفر قربانی گرفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز پیش تر در اظهارنظری جنجالی که با تعجب و واکنش پزشکان و متخصصان کشورش همراه شد خواهان آنالیز تاثیر تزریق مواد ضدعفونی به داخل بدن انسان برای مقابله با بیماری کووید-19 شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا با اینحال پس از روبرو شدن با انبوهی از مخالفت ها و حتی واکنش های استهزا آمیز از سخنان خود عقب نشینی کرد و پیشنهاد خود را طعنه آمیز خواند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تصویب محلول جادویی در مجلس بولیوی برای درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب محلول جادویی در مجلس بولیوی برای درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید