جزییاتی از فعالیت های جدید فریدون شهبازیان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، مدیر یک موسسه نشر و پخش آثار موسیقایی از انتشار تازه ترین آلبوم فریدون شهبازیان آهنگساز پیشکسوت کشورمان در قالب یک آلبوم موسیقی فیلم اطلاع داد.

جزییاتی از فعالیت های جدید فریدون شهبازیان

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ایتالیا، نیما جوان تهیه کننده موسیقی و مدیر موسسه نشر و پخش جوان شرح داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته به زودی تازه ترین آلبوم استاد فریدون شهبازیان در قالب موسیقی فیلم های آثار وحید موساییان فیلمسازی شناخته شده کشورمان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این آلبوم با توجه به تلاشی که هم در حین ساخت آن برای فیلم های سینمایی و هم برای تدوین آن اجرا شده از جمله آثاری است که می تواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. چرا که استاد شهبازیان به شخصه از جمله هنرمندانی است که همیشه در عرصه آهنگسازی فیلم ها و سریال های مختلف از جمله هنرمندان شاخص این عرصه محسوب شده و تاکنون آثار ماندگاری را خلق کردند که برای همه مخاطبان موسیقی خوب دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

این تهیه کننده بیان نمود: فیلم های خاموشی دریا، آرزو های زمین، تن هایی باد، خانه روشن، گوشواره، سرزمین گمشده، گلچهره، فرزند چهارم و وقتی برگشتم از جمله آثاری است که تاکنون از وحید موساییان در حوزه سینما فراوری شده که در اغلب این آثار استاد فریدون شهبازیان به عنوان آهنگساز حضور داشته اند. به هر ترتیب انتشار این آلبوم که بعد از مدت ها در چارچوب مجموعه آثار استاد شهبازیان به مخاطبان عرضه می گردد برای من اتفاق ویژه ای است و خوشحالم که این هنرمند موسسه ما را برای نشر کار جدیدشان انتخاب کردند.

فریدون شهبازیان که چندی پیش از سمت مدیریت هنری و رهبری دائم ارکستر ملی ایران استعفا داد ضمن ساخت موسیقی متن بیش از 40 فیلم سینملیی از کارگردانان شاخص سینمای کشورمان تاکنون آلبوم های متعددی را در عرصه موسیقی به مخاطبان ارائه نموده است که از آن جمله می توان به جام تهی با صدای محمدرضا شجریان، شبانگاهان با صدای عبدالحسین مختاباد، چرخ گردون با صدای علی اصغر شاه زیدی، سروش آسمانی با صدای علی اصغر شاه زیدی، رباعیات خیام با صدای مرحوم احمد شاملو، کاشفان فروتن شوکران با صدای مرحوم احمد شاملو، بشنو ازنی با صدای شهرام ناظری و گریز با صدای نادر گلچین اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزییاتی از فعالیت های جدید فریدون شهبازیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییاتی از فعالیت های جدید فریدون شهبازیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید