خبرنگاران عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می گردد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، بغداد - خبرنگاران - سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق توضیح داد که حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می گردد و ایالات متحده نباید پایگاه نظامی دائم در این کشور داشته باشد.

خبرنگاران عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می گردد

به گزارش وبلاگ ایتالیا حکیم امروز چهارشنبه در چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی جریان حکمت ملی عراق با یادآوری شرایط سرنوشت سازی که کشور در آن به سر می برد، به چالش های پشت سر و پیش روی عراق اشاره و بر اهمیت تصمیم گیری قطعی بر دوراهی ثبات و بی ثباتی تأکید کرد.

بر اساس یادداشت دفتر جریان حکمت ملی عراق که برای دفتر وبلاگ ایتالیا در بغداد ارسال شده است؛ وی اشغالگری بر اساس قطعنامه های خارجی و فتنه جنگ فرقه ای و داخلی را چالش هایی عنوان نمود که عراق آنها را پشت سر گذاشت.

حکیم با بیان اینکه با رهنمودهای مرجعیت دینی و عقلای قوم فتنه ها خاموش شد، گفت: چالش تروریسم و بر هم زدن ثبات منطقه از راه بی ثبات کردن عراق و نیز تجزیه و فروپاشی نظام سیاسی و بازگشت به استبداد دیگر چالش هایی بود که مردم آنها را پشت سر گذاشتند.

از نگاه رهبر جریان حکمت ملی عراق؛ عمده ترین چالش پیش روی کشور حفاظت از دستاوردهای موجود با تکمیل حاکمیت سرزمینی عراق از راه خروج نیروهای نظامی خارجی است.

به اعتقاد وی، عراق می تواند با در نظر دریافت سه شعار و نه به حضور نیروهای نظامی خارجی، پایگاه های نظامی خارجی و دخالت در امور داخلی کشور چالش های پیش رو را رفع کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که جهان چالش های بزرگی را تجربه می نماید و اولویت های کشورها در قبال عراق و منطقه با گذشته متفاوت شده است از دیگر سو عراق با نقش هایی که برای نزدیک کردن دیدگاه ها در منطقه و جهان بر عهده گرفته است؛ به رغم کمبود امکانات و نبود نیروهای اثرگذاری که این نقش مهم را برعهده بگیرند، در حال پیشتاز شدن در جهان است.

حکیم توضیح داد که جریان حکمت ملی عراق برای همه این چالش ها راه چاره و پروژه مطرح نموده و خواهان توافق بر سر قرارداد اجتماعی جدیدی شده که به قرارداد سیاسی تازه و قابل قبول عمومی بینجامد تا بتوان از تنوع اجتماعی برای گسترش روابط خارجی عراق بهره برداری بهتری کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید