خبرنگاران 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس عرضه می شود

به گزارش وبلاگ ایتالیا، تهران - خبرنگاران - عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 85 درصد از منابع این سازمان در بازار بورس عرضه می شود، گفت: 15 درصد از دارایی ها و سایر منابع نیز تا خاتمه سال 99 باید وارد این بازار شود.

خبرنگاران 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس عرضه می شود

مرتضی لطفی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی وبلاگ ایتالیا افزود: درآمد سازمان تامین اجتماعی به طور متوسط در هر ماه برابر با 12 هزار میلیارد تومان است. که در صورت عدم وصول اعتبار با کسری بودجه روبرو می شود؛ مخارج جاری نیز 11 تا 12 هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به قابلیت سازمان تامین اجتماعی در عرصه درآمدزایی تاکید کرد: مطابق با اصل 44 قانون سازمان تامین اجتماعی درصدد واگذاری باقی سهام شستا و ورود تمامی شرکت ها در بازار بورس کشور است. براساس برنامه راهبردی نیز باید در 6 صنعت (با بازدهی بالا) سرمایه گذاری و از پراکندگی منابع و درآمدها جلوگیری شود.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی، از 270 شرکت 90 سازمان از شرکت های کم بازده محسوب می شد که در قالب واگذاری به سازمان تامین اجتماعی داده شده بود.

وی ادامه داد: اقدامات سازمان تامین اجتماعی نیز در دو سال اخیر شکاف منابع و مصارف را کاهش داده است و بانک رفاه نیز به عنوان یکی از مهمترین همراهان این سازمان در هر ماه پرداخت ها را محقق کرده است.

لطفی یادآور شد: در صورت عدم برنامه ریزی دولت به منظور پرداخت بدهی ها بی شک تامین اجتماعی در کوتاه مدت برای تامین منابع و هزینه های خدمات بهداشت و درمان و مستمری بگیران و... با دشواری روبه رو می شود.

وی شرح داد: اکنون این سازمان در20 عرصه ارائه خدمات می کند. در دو سال اخیر بیمه تکمیلی بازنشستگان نیز انجام و بخش اعظم اعتبارات طرح از طریق سازمان تامین اجتماعی تامین شده است.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی همچنین با اشاره به طرح تحول دیجیتال گفت: امروز این طرح یکی از مهمترین اهداف سازمان تامین اجتماعی است؛ در حال حاضر استفاده از مراکز بهداشت و درمان غیرمستقیم با عدم نظارت و هزینه های اقتصادی قابل توجه همراه شده است و طرح نظام ارجاع (تحول دیجیتال) بیماران را به مراکز درمان سازمان تامین اجتماعی ارجاع می دهد.

لطفی تاکید کرد: در واقع منابع مصرفی سازمان تامین اجتماعی براساس یک تجزیه و تحلیل در قالب کاهش هزینه ها و ترمیم درآمدها بررسی می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 85 درصد از منابع تامین اجتماعی در بازار بورس عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید