صالحی: با قدرت به حرکت برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ ایتالیا، رئیس سازمان انرژی اتمی کشور تاکید نمود: به مردم صراحتاً اعلام می کنیم که با قدرت و قوت به حرکت خود برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم و هیچگاه متوقف نبوده و نخواهیم شد.

صالحی: با قدرت به حرکت برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ ایتالیا منطقه البرز، به نقل از استان داری البرز، علی اکبر صالحی امروز سه شنبه پنجم شهریور در بازدید از روند تکمیل اولین بیمارستان یون درمانی کشور و غرب آسیا در البرز، گفت: در حوزه اکتشاف و استخراج قدم های بلندی برداشته شده و پیروز شدیم با توان داخلی بیش از 80 درصد ذخایر معدنی ایران را شناسایی نموده و خدمات متعددی به وزارت نفت و مرکز تحقیقات زمین شناسی ارائه دهیم.

رئیس سازمان انرژی هسته ای از بومی سازی فناوری های هسته ای خبرداد و گفت: سالن مدرن سانتریفیوژ که به تازگی راه اندازی شده، ظرفیت فراوری 60 سانتریفیوژ مدرن را در روز داراست و در زمینه تحقیق و توسعه از فاز مهندسی معکوس به فاز طراحی رسیده ایم.

وی اضافه کرد: با تحقیق و توسعه روی سانتریفیوژهای جدید توانستیم نسل IR6 را که اعتراض بسیاری از کشورهای خارجی را به دنبال داشت، نصب کنیم.

صالحی از پروژه های هسته ای در حال ساخت اطلاع داد و گفت: بیمارستان بزرگ یون درمانی کشور در سایت البرز در زمینی به مساحت 10 هکتار در حال ساخت است. تنها شش نمونه این بیمارستان در جهان ساخته شده است.

صالحی اضافه کرد: این بیمارستان فوق تخصصی برای درمان انواع سرطان به وسیله تابش یون های پروتون است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طراحی و تامین مالی تجهیزات این بیمارستان نزدیک به 200 میلیون یورو (2هزار و پانصد میلیارد تومان) است که در حال حاضر تجهیزات آن سفارش داده شده و نیمی از هزینه آن هم تامین شده است که تا سال 1400 فاز اول این بیمارستان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: در صورت محقق شدن برنامه ها، این بیمارستان سال 1403 کاملا به بهره برداری می رسد.

صالحی گفت: همچنین پروژه ای درمانی تترا در تهران در زمینی به مساحت 33 هزار متر مربع با تجهیزات پزشکی بالغ بر 60 میلیون دلار در حال ساخت است.

ساخت دو نیروگاه هزار مگاواتی در کشور

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: طرح ساخت دو نیروگاه بزرگ هزار مگاواتی در کشور از دو سال پیش با بودجه 10 میلیارد دلاری آغاز شده است.

صالحی با اشاره به هزینه های بالای پروژه های در حال ساخت گفت: به مردم صراحتاً اعلام می کنیم که با قدرت و قوت به حرکت خود برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم و هیچگاه متوقف نبوده و نخواهیم شد.

صالحی اظهار داشت: به ملت دولت و تمام مسوولان اطمینان می دهیم که سازمان انرژی اتمی در تمام ابعاد مسوولیت هایش با قدرت جلو می رود فقط آهنگ توسعه اش متناسب با شرایط مالی و نیازهایش است.

وی ادامه داد: مثلا در فراوری سانتیریفیوژ IR8 که پیشرفته تر از IR6 است و الان سه الی چهار سال است که در حال تست است، عجله نداریم. فعلا با یک ماشین تست می گردد و هنوز حتی وقت تست آن با سه ماشین فرا نرسیده است. ما تست IR6 را از سال 86 آغاز کردیم و هنوز تست های آن ادامه دارد. متاسفانه بعضی فکر می نمایند تا یک ماشین ساختیم می توانیم آغاز به فراوری انبوه آن کنیم اما این طور نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صالحی: با قدرت به حرکت برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی: با قدرت به حرکت برای پیشبرد اهداف هسته ای ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید