دولت وفاق ملی لیبی: استراتژی ما از دفاع به حمله تغییر نموده است

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سخنگوی وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی اعلام نمود نیرو های آن ها توانسته اند کنترل اوضاع دو شهر استراتژیک و ساحلی را بدست بیاورند و استراتژی دولت وفاق ملی از دفاع به حمله تغییر نموده است.

دولت وفاق ملی لیبی: استراتژی ما از دفاع به حمله تغییر نموده است

به گزارش به نقل از تی ار تی، پس از باز پس گیری دو شهر مهم و استراتژیک در غرب لیبی از نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، سخنگوی وزارت خارجه لیبی در گفت وگو با این شبکه خبری درباره با آخرین پیشروی های نیروهای تحت امر دولت وفاق ملی سخن گفت.

محمد القبلاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه دولت وفاق ملی لیبی طی این گفت وگو تاکید نمود که نیروهای دولت وفاق ملی توانسته اند کنترل اوضاع دو شهر استراتژیک و ساحلی سورمن و سابراتا را بدست بیاورند.

سخنگوی وزارت امور خارجه لیبی درباره این عملیات گفت که استراتژی نیرو های فائز السراج نسبت به گذشته تغییر نموده و از فاز دفاعی وارد فاز تهاجمی شده است.

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا گفت وگو با حفتر را در دستور کار قرار می گیرد و یا خیر، گفت که حفتر فردی نیست که درباره صلح با او مذاکره کرد. او در ادامه بازهم به یاری های تسلیحاتی ابوظبی به حفتر انتقاد کرد و حضور شبه نظامیان سودانی در مبارزه با دولت وفاق ملی را غیرقابل قبول خواند.

لازم به ذکر است، نیروهای تحت امر خلیفه حفتر که در شرق لیبی مستقر شده اند، از هر فرصتی استفاده می نمایند تا ضمن حمله به طرابلس پایتخت لیبی دولت قانونی فائز السراج را از قدرت کنار بزنند، البته طی ماه های اخیر در این باره موفقیتی کسب ننموده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دولت وفاق ملی لیبی: استراتژی ما از دفاع به حمله تغییر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی لیبی: استراتژی ما از دفاع به حمله تغییر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید