دانشمندان آلودگی یخچالهای گرینلند و رویدادهای یونان باستان و رم را مرتبط دانستند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، ما تمایل داریم آلودگی صنعتی را با دوران مدرن مرتبط کنیم، اما تمدن های انسانی هزاران سال قبل هم سیاره را آلوده کرده اند. با حفاری عمیق به ورقه یخ گرینلند، یک تیم بین رشته ای از محققان ضایعات صنعتی تولید شده توسط یونانیان و رومیان باستان را طی یک دوره 1900 ساله که آلودگی به رونق اقتصادی، جنگ و حتی انفجار را ایجاد می کند، ثبت کرده است.

 

دانشمندان آلودگی یخچالهای گرینلند و رویدادهای یونان باستان و رم را مرتبط دانستند

جنبه نامعلوم اقتصادهای یونان و روم باستان شامل معدن و ذوب سنگ معدن سرب و نقره است. انتشار ناگهانی به فضا منتهی شد، هزاران مایل را گذراند و در نهایت بر سطح یخ زده گرینلند قرار گرفت. در یک فرایند چرخه ای که قرن ها ادامه داشت، برف و یخ پوشش آلودگی سرب را ایجاد نمودند و لایه های رسوبی متعددی را به وجود آوردند و به همین ترتیب یک رشته زمین شناسی برای صدها فوت به یخ گسترش یافت.

مسلح با این فرض که این لایه های سرب را می توان مانند کتاب تاریخی، باستان شناسان، اقتصاددانان و مورخان از موسسه تحقیقات کویر (DRI)، دانشگاه آکسفورد و سایر نهادها مطالعه کرد، 423 متر) یخ نمونه گرفته شده از پروژه یخ گرینلند شمال غربی (NGRIP). تجزیه و تحلیل حاصل، منتشر شده دیروز در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، نشان می دهد که هسته های یخی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای برآورد میزان آلودگی تولید شده توسط تمدن های باستانی، و در نتیجه، به ارزیابی سطوح بهره وری اقتصادی باستان. به همین ترتیب، محققان توانستند جریان های آلودگی صنعتی و آلودگی صنعتی را به حوادث تاریخی شناخته شده مانند گسترش امپریالیسم، جنگ و آفت ها مطابقت دهند.

برای مطالعه، محققان لایه های یخ مانند حلقه های یک درخت را شمارش کردند، یک گزارش تاریخی سالانه ای از آلودگی به دام افتاده در ورقه یخ گرینلند را ایجاد کردند. بیش از 21000 اندازه گیری از مواد شیمیایی سرب و سایر مواد شیمیایی برای ساختن دقیق و پیوسته از 1900 سال گذشته از آلودگی باستانی انجام شد. شبیه سازی حمل و نقل اتمسفری نیز برای مطابقت با رسوبات یافت شده در هسته یخ به مهاجرین احتمالی آنها استفاده شد.

این ضبط در حدود 1100 سال قبل از میلاد در دوران اواخر عصر آهن آغاز می شود، از دوران باستان و دوران باستان قدیم آغاز می شود، و در نهایت در اوایل قرون وسطی اروپا در حدود 800 سال قبل از میلاد به پایان می رسد. این تقریبا همزمان با ظهور و سقوط تمدن یونان و روم است.

از آنجا که اکثر انتشارات در این دوره ها از استخراج معادن و ذوب سنگ های نقره سرب به دست می آید، جو مک کانل، نویسنده اصلی تحقیق جدید و استاد هیدرولوژی در DRI، می تواند منجر به انتشار پروتئین سرب و یا نشان دهنده فعالیت کلی اقتصادی شود. ، در یک بیانیه.

محققان این رزومه مستمر و با وضوح بالای آلودگی سرب را به دنبال پیوندهایی به رویدادهای مهم تاریخی به شمار آوردند. همانطور که مطالعات جدید نشان می دهد، میزان آلودگی حدود 900 سال قبل از میلاد شروع به افزایش می کند، زمانیکه ققنوس ها، تمدن مدیترانه ای مدیترانه شرقی شرقی، مسیرهای تجاری خود را به دریای مدیترانه گسترش دادند. به زودی پس از آن، کارتاگینایی ها و رومی ها فعالیت های معدنیشان را افزایش دادند، به ویژه در شبه جزیره ایبرین- توسعه ای که به خوبی با داده های هسته ی یخ گرینلند پیوند دارد. انتشار گازهای گلخانه ای در طی هشت دهه گذشته جمهوری روم (509 پیش از میلاد تا 27 سال قبل از میلاد)، دوره ی سیاسی پر سر و صدایی شناخته شده به عنوان سال های بحران شد.

اندرو ویلسون، استاد باستان شناسی امپراطوری روم در آکسفورد، گفت که انتشار چهار سویه سرب در دو قرن اول امپراتوری روم نسبت به دهه های گذشته جمهوری روم، نشان دهنده رشد اقتصادی قابل توجهی است که در حکومت امپریالیسم وجود دارد. دانشگاه

محققان همچنین علاوه بر تطبیق واکسن و کاهش آلودگی سرب با جنگ، گسترش امپریالیستی و بی ثباتی سیاسی، توانستند میزان آلودگی را با طاعون، از جمله طاعون Antonine که از سال 165 میلادی تا 180 میلادی ادامه داشت، مرتبط سازند. ویلسون توضیح داد که انتشار سرب بالای Pax Romana دقیقا در آن زمان دقیقا به پایان رسید و تا زمانی که در اوایل قرون وسطا بیش از 500 سال بعد نتواند بهبود یابد.

جای تعجب نیست که این مطالعه شامل یک تیم متنوع از متخصصان، از جمله باستان شناسان، متخصصان هسته ی یخ، دانشمندان جو زمین و مورخان اقتصادی بود. تحقیقات بین رشته ای در اینجا کامل نمایش داده شده است، و در نتیجه یک مطالعه جذاب را ارائه می دهد.

به "دانشمندان آلودگی یخچالهای گرینلند و رویدادهای یونان باستان و رم را مرتبط دانستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان آلودگی یخچالهای گرینلند و رویدادهای یونان باستان و رم را مرتبط دانستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید