شرق استان سمنان توان گردشگری بالایی دارد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: شرق استان پتانسیل گردشگری بالایی دارد.

شرق استان سمنان توان گردشگری بالایی دارد

به گزارش وبلاگ ایتالیا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، مهدی جمال سرپرست این اداره کل در دیدار با کارکنان اداره میراث فرهنگی شاهرود، اضافه کرد: جنگل ابر، مجموعه بسطام و خرقان، جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان از جمله قابلیت های گردشگری شهرستان شاهرود است.

او بر فعال شدن انجمن های میراث فرهنگی با یاری جوانان تاکید نمود و گفت: با اعتبارات دولتی نمی توان زمینه حفاظت از آثار تاریخی را فراهم کرد.

جمال بر ایجاد و افزایش زمینه مشارکت مردم در زمینه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید نمود و اضافه کرد: ایجاد اشتغال روستایی از جمله برنامه های این اداره کل است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: هفته صنایع دستی سال آینده، فروشگاه و نمایشگاه دائمی صنایع دستی شاهرود افتتاح می گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود نیز در این دیدار گفت: شهرستان شاهرود دارای 60 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی است.

حمیدرضا حسنی اضافه کرد: این شهرستان دارای 36 اقامتگاه بوم گردی و 36 خانه مسافر است و از این نظر رتبه نخست استان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

او گفت: با برگزاری جشنواره های مختلف و ایجاد اقامتگاههای بوم گردی، پای گردشگران به دورترین روستاهای شاهرود باز شده است.

حسنی با اشاره به فعالیت 2 هزار هنرمند در شهرستان شاهرود گفت: سفال و سرامیک، نمد، گلیم و معرق از جمله رشته های شاخص شاهرود است.

منبع: میراث آریا

به "شرق استان سمنان توان گردشگری بالایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرق استان سمنان توان گردشگری بالایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید