شهاب سلطانی: برای کسب سهمیه المپیک ابتدا باید دغدغه و نگرانی ملی پوشان رفع گردد، صحبت از مدال المپیک زود است

به گزارش وبلاگ ایتالیا، شهاب سلطانی، مربی تیم ملی کاراته گفت: برای کسب سهمیه المپیک ابتدا باید دغدغه و نگرانی ملی پوشان در مورد حضور در مسابقات و اعزام ها برداشته گردد.

شهاب سلطانی: برای کسب سهمیه المپیک ابتدا باید دغدغه و نگرانی ملی پوشان رفع گردد، صحبت از مدال المپیک زود است

شهاب سلطانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ایتالیا، درخصوص شرایط ملی پوشان کاراته گفت: خدا را شکر در حال حاضر شرایط بدنی، فنی و تکنیکی ملی پوشان خوب است و مورد خاصی نداریم. اردوی ایتالیا و تمرین با ملی پوشان این کشور و ملی پوشان ژاپنی نیز از لحاظ روحی و روانی برای بچه ها خوب خواهد بود و فکر می کنم قبل از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان فرانسه، اینگونه رویارویی و تقابل ها از لحاظ انگیزشی تاثیر مثبتی روی بچه ها خواهد داشت تا نتیجه خوبی را در آغاز مسابقات سال 2019 به دست و امتیازات خوبی را کسب کنیم.

وی توضیح داد: شرایط در حال حاضر به گونه ای است که ما باید در تمام رویدادهایی که در سال 2019 حضور پیدا کردیم بهترین نتایج را کسب کنیم و نمی توانیم هیچ مسابقه ای را به هر دلیلی دست کم و به مسابقات آینده موکول کنیم. قطعا حریفان ما در هر تورنمنتی پیروز به حضور روی سکو شوند، امتیازات را کسب خواهند کرد و امکان دارد این اختلاف امتیازات در آینده برای ما مشکل ساز شود.

مربی تیم ملی تاکید نمود: آن چیزی که علاوه بر بحث مسائل بدنی، بدنسازی، آمادگی جسمانی، تکنیکی و تاکتیکی به پیروزیت ما یاری خواهد نمود، فراهم کردن شرایط است که بچه ها از لحاظ ذهنی، روحی و روانی در شرایط مناسبی قرار داشته باشند. این موضوع نیز به مسائلی فرای مسائل فنی برمی شود. در همه مصاحبه های اخیر کادرفنی، فدراسیون نشین ها و قهرمان ها، نقطه مشترکی در مورد حمایت وزارت ورزش و کومیته المپیک دیده شده است و همه اعتقاد دارند اگر حمایت صورت بگیرد اتفاقات مثبت رقم خواهد خورد.

سلطانی اعلام نمود: این مسئله نشان دهنده وجود نگرانی در تمامی ارکان فدراسیون و تیم ملی است. این نگرانی نیز بحث اقتصادی است و فدراسیون کاراته باید از سوی مقامات بالادست به خوبی حمایت شود. تا مسابقات المپیک 11 تورنمنت پیش روی ما واقع شده است و همانطور که در مصاحبه های قبلی نیز عنوان کردم، هنوز زود است بخواهیم از مدال المپیک کاراته حرف بزنیم. در حال حاضر باید به فکر کسب سهمیه باشیم و ببینیم می توانیم این سهمیه را کسب کنیم تا بعد به مدال المپیک فکر کنیم.

وی اعلام نمود: برای کسب سهمیه المپیک احتیاج است در تمامی تورنمنت های پیش رو شرکت کنیم و برای شرکت در این مسابقات نیز باید نگرانی که در مورد هزینه اعزام، اردو، حقوق کادرفنی و ملی پوشان وجود دارد رفع شود. این مسائل از بدیهیات است و باید این نگرانی از سوی مسئولان ورزش رفع شود تا فدراسیون برنامه ریزی خود را انجام و قهرمانان نیز تنها به فکر تمرین باشیم. مربی تیم ملی کاراته اضافه کرد: در حال حاضر تمامی ملی پوشان در مصاحبه های خود عنوان می نماید، اگر اعزام شویم یا اگر در مسابقات حضور داشته باشیم، این اگرها نشان دهنده دغدغه و نگرانی آنها است. وقتی ملی پوشان از اگرها صحبت می نمایند، یعنی هنوز بابت حضور در مسابقات نگرانی دارند و به نظر من این نگرانی باید در وهله اول از سوی مسئولان وزارت ورزش و کومیته المپیک برداشته شود تا ما کارهای تکنیکی و تاکتیکی را انجام بدهیم و پیروزیت حاصل شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شهاب سلطانی: برای کسب سهمیه المپیک ابتدا باید دغدغه و نگرانی ملی پوشان رفع گردد، صحبت از مدال المپیک زود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهاب سلطانی: برای کسب سهمیه المپیک ابتدا باید دغدغه و نگرانی ملی پوشان رفع گردد، صحبت از مدال المپیک زود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید