صدور کیفرخواست پرونده بیمارستان سینا بعد از 41 سال ، ماجرا چه بود؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، پایان با گذشت بیش از 41 سال از مرگ 11 زن و مرد در حادثه ریزش سقف بیمارستان سینای تهران کیفرخواست این پرونده از سوی بازپرس دادسرای جنایی تهران صادر شد.

صدور کیفرخواست پرونده بیمارستان سینا بعد از 41 سال ، ماجرا چه بود؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا به نقل از ایران، 4 مرداد سال 57 و در حادثه ای دلخراش بخشی از ساختمان بیمارستان سینا در تهران فرو ریخت. در این حادثه 11 نفر جان باختند. علت حادثه نیز ریزش دیوار در حال بازسازی اعلام شد. با گذشت41 سال از این ماجرا، خانواده 6 نفر از قربانیان با ارائه دادخواستی، خواستار دریافت دیه شدند.

تحقیقات در این پرونده نشان می داد که قربانیان برای عمل جراحی و ادامه درمان در بیمارستان سینای تهران بستری بودند که دیوار و سقف بخش جراحی داخلی بیمارستان فرو ریخت و منجر به مرگ تعدادی از بیماران شد.

طبق بررسی ها این حادثه به دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان در حال احداث کنار بیمارستان رخ داده بود. اولیای دم قربانیان که به دلایل مختلف نتوانسته بودند پیگیر پرونده هایشان شوند بعد از این مدت به دادسرا آمده و شکایت کردند.

پسر یکی از این قربانیان گفت: پدرم حبیب 36 ساله بود که برای درمان سنگ کلیه اش و عمل جراحی به آن بیمارستان رفته بود که براثر ریزش ساختمان جانش را از دست داد. در سال 57 خانواده ام شکایت کردند و پیگیر پرونده شدند، اما پرونده به نتیجه نرسید و در این سال ها نیز خبری نشد و خانواده ام که در یکی از روستاهای میانه زندگی می کردند نتوانستند به تهران بیایند و پرونده را پیگیری کنند.

چندی پیش از طریق چند نفر از آشنایان متوجه شدیم تعدادی از خانواده های قربانیان ریزش ساختمان بیمارستان سینا به دادسرای جنایی تهران آمده و پیگیر پرونده شان شده اند و پرونده دوباره در مرجع قضایی تحت رسیدگی قرار گرفته است.

بدین ترتیب صبح دیروز بازپرس زمانی از شعبه ششم دادسرای جنایی تهران با صدور کیفرخواست پرونده، دانشگاه علوم پزشکی تهران را به عنوان شخص حقوقی با اتهام عدم رعایت نظامات دولتی منجر به قتل شبه عمد مجرم شناخت و پرونده را برای رسیدگی به شعبه 1159 دادگاه کیفری 2 تهران فرستاد.

منبع: همشهری آنلاین

به "صدور کیفرخواست پرونده بیمارستان سینا بعد از 41 سال ، ماجرا چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کیفرخواست پرونده بیمارستان سینا بعد از 41 سال ، ماجرا چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید