ضرورت ارتقای کیفیت آموزش در مدارس، 18درصد مردم استان بی سواد هستند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استثنائی آذربایجان شرقی و مدیرکل آموزش و پرورش استان در تبریز برگزار گردید، گفت: 18درصد مردم استان بی سواد هستند و این آمار قابل تامل است.

ضرورت ارتقای کیفیت آموزش در مدارس، 18درصد مردم استان بی سواد هستند

وی سپس گفت: آمار بالای بی سوادی در استان شایسته آذربایجان شرقی نیست. آذربایجان شرقی پیشینه فرهنگی و تاریخی بالایی دارد و در این سال ها نیز شاخص های آموزش و پرورش ارتقا یافته ولی شاهد بی سوادی 18 درصدی در استان هستیم.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه باید قبل از اینکه به فکر افزایش امکانات فرهنگی و تربیتی باشیم، کوشش کنیم فرهنگ و تربیت را ارتقا دهیم، گفت: کشورهای پیشرفته در ارتباط با تعلیم و تربیت سرمایه گذاریهای ویژه ای انجام داده اند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بسیاری از کشورها رایگان است، گفت: آنها می دانند اگر بخواهند زندان احداث نکنند باید آموزش و پرورش را رونق دهند.

وی با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش بسیار مهم است و باید در این زمینه برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشیم، اضافه نمود: مسائل جدی آموزش و پرورش باید مطرح و حل گردد. لازم است همه دست به دست هم دهیم و زنجیره تعلیم و تربیت را تکمیل کنیم.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه عدد جمعیتی تحصیل واجب التعلیمان افزایش یافته است، ادامه داد: ولی شاهد کاهش کیفیت فارغ التحصیلان هستیم، نباید فقط به فکر افزایش آمارها باشیم و در این بین به ارتقای آموزش ها نیز توجه داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ضرورت ارتقای کیفیت آموزش در مدارس، 18درصد مردم استان بی سواد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ارتقای کیفیت آموزش در مدارس، 18درصد مردم استان بی سواد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید