طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا به هیات دولت می رود

به گزارش وبلاگ ایتالیا، طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا که چندی پیش تحت عنوان پیشنهادی از سوی وزارت کشور به آموزش و پرورش مطرح شد قرار است به زودی برای تصویب به هیات دولت برود.

طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا به هیات دولت می رود

سعیدرضا جندقیان در گفت وگو با وبلاگ ایتالیا آخرین وضعیت طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا را تشریح کرد و گفت: آمار و اطلاعات مدارس متروکه را درکل کشور احصا کردیم و قرار شد که در قالب تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش، بهره برداری از مدارس متروکه به دهیاری ها واگذارگردد. در حقیقت به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، این امکان به نهادهای عمومی و غیردولتی داده گردیده که از فضاهای بلااستفاده دولتی بهره برداری نمایند.

وی ادامه داد: به استناد این قانون تصمیم گرفتیم که با آموزش و پرورش مکاتبه کنیم و در پیشنهادی مشترک توسط وزارت کشور و آموزش وپرورش این طرح را به هیات دولت بفرستیم تا تصویب گردد.در حقیقت قصد داریم مصوبه هیات دولت را در این زمینه اخذ کنیم.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور توضیح داد:این اقدام استناد به قانون است و اگر هم قرار باشد تفاهم نامه ای میان وزارت کشور و آموزش و پرورش منعقد گردد بعد از دریافت مصوبه هیات دولت دراین زمینه خواهد بود.تااین دو وزارتخانه در فرآیند انجام کار هماهنگ تر شوند.بنابراین اولین گام ما در این حوزه ارسال این پیشنهاد به هیات دولت است.

به گزارش وبلاگ ایتالیا،چندی پیش در پیشنهادی از سوی وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش این موضوع مطرح شد که مدارس متروکه و بدون استفاده که تعداد آنها به حدود 2000 مدرسه می رسد در اختیار سازمان دهیاری های وزارت کشور قرار گیرد تا آنها از این مدارس به عنوان دهسرا یا خانه روستا استفاده نمایند. به عبارت دیگر قرارشد این دهسراها در روستاها همانند فرهنگسراهای شهری در مقیاس کوچک باشند که در آنها کلاس های آموزشی برای زنان، دوره های توانمندسازی، دوره های مشاوره اجتماعی و بهداشتی برای خانواده ها و کلاس های ورزشی برای جوانان و... برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا به هیات دولت می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تبدیل مدارس متروکه به دهسرا به هیات دولت می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید