فشار ترامپ به سئول: تغییر یا گام اول برای خروج کامل از شبه جزیره کره؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، رئیس جمهوری آمریکا درخواست دارد که کره جنوبی میلیاردها دلار بیشتر برای اقدامات حفاظتی دریافتی از سوی ایالات متحده پول بپردازد.

فشار ترامپ به سئول: تغییر یا گام اول برای خروج کامل از شبه جزیره کره؟

به گزارش وبلاگ ایتالیا، شبکه خبری سی.ان.ان گزارش داد، کره جنوبی در امسال میلادی و برای پوشش هزینه های مربوط به استقرار 28 هزار نیروی آمریکایی در این کشور یک میلیارد دلار می پردازد اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می خواهد این هزینه ها در 2020 به 4.7 میلیارد دلار افزایش یابد.

مقام های پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا مطمئن نیستند که این مبلغی که ترامپ می خواهد قرار است از کجا تامین گردد.

ترامپ مدت هاست که درباره هزینه های حفظ نیروهای آمریکایی در خارج از این کشور شکایت دارد و سال گذشته میلادی هم رزمایش های مشترک ایالات متحده با کره جنوبی را با هدف کاهش هزینه ها لغو کرد.

منتقدان نگران این هستند که ترامپ ممکن است انگیزه های دیگری هم داشته باشد که شاید مرتبط با روابط غیرمعمولش با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی باشد که با وجود ادعاهای ترامپ به آزمایش های موشکی خود ادامه می دهد.

مقام های کره جنوبی در کنار کارشناسان دیپلماتیک و نظامی در ایالات متحده، نگرانی خود را بابت این مساله مطرح نموده اند که درخواست ترامپ ممکن است یک تغییر یا نخستین گام برای خروج نیروهای این کشور به صورت کامل از شبه جزیره کره باشد؛ شاید هم یک فشار شدیدتر برای دریافت هزینه ها از متحدی باشد که نیروهای آمریکایی از جنگ کره تا به اکنون در آنجا مستقر هستند.

یکی از مقام های کنگره آمریکا نیز گفت: به نظر می رسد که این رابطه در حال تبدیل شدن به یک ارتباط معامله ای است. به این معنا که اگر بمب افکن های ما در شبه جزیره کره توقفی داشته باشند، کره جنوبی باید صورتحساب این توقف را پرداخت کند. کره جنوبی بابت چنین رابطه ای که با آمریکا دارد، شگفت زده می گردد. حالا هم بعضی از مردم کره جنوبی از این بابت شگفت زده هستند. آیا این یک مدیریت تجاری است؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فشار ترامپ به سئول: تغییر یا گام اول برای خروج کامل از شبه جزیره کره؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار ترامپ به سئول: تغییر یا گام اول برای خروج کامل از شبه جزیره کره؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید