قدرت رسانه در خدمت کسب و کار نوین، جایزه یک میلیاردی میدون برای کارآفرینان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، برنامه میدون در 52 قسمت رقابت میان کارآفرینان و تولیدکنندگان نوپا را به تصویر می کشد.

قدرت رسانه در خدمت کسب و کار نوین، جایزه یک میلیاردی میدون برای کارآفرینان

محمد حسین هاشمی گلپایگانی تهیه نماینده برنامه استعدادیابی شغلی میدون، در گفت وگو با خبرنگار ، در مورد ایده شکل گیری این برنامه گفت: از مدت ها قبل طرح برنامه میدون را به شبکه سه سیما ارائه دادیم و با آنالیز که انجام شد، نهایتاً فراوری برنامه را شروع کردیم.

وی اضافه کرد: البته در برنامه هایی همچون پایش، حرف حساب، جشنواره کارآفرینی سیما هم چنین ایده هایی را اجرا کردیم و افرادی که در حوزه کسب و کار فعالیت داشتند، به وسیله قدرت رسانه معرفی می شدند. همچنین مردم با دیدن آن ها علاقه مند به همکاری در حوزه سرمایه گذاری با آن ها بودند.

این تهیه نماینده ادامه داد: اکنون نیز علاقه مندان می توانند در سایت میدون به آدرس meidoun.ir ایده و کسب و کار نوپای خود را معرفی نمایند و پس از آنالیز (که به وسیله کارشناسان انجام می گردد)، اگر استاندارد های برنامه را داشته باشند می توانند در برنامه شرکت نمایند.

هاشمی پیرامون ملاک و معیار ها برای حضور در برنامه میدون عنوان نمود: ایده هایی را قبول می کنیم که به مرحله فراوری رسیده و برای توسعه کسب و کار خود احتیاج به سرمایه و وام داشته باشند. کارشناسان برنامه درباره حوزه کسب و کار، هزینه درآمد، میزان فروش، ایده، خلاقیت، مزیت کسب و کار نسبت به کسب و کار های دیگر، مجوز، برند با منتخبان صحبت می نمایند و برای شرکت در برنامه دعوت می شوند.

تهیه نماینده میدون با اشاره به ترکیب داوران این برنامه استعدادیابی، شرح داد: علیرضا نبی؛ فراوری نماینده پیروز، مینا مهرنوش؛ عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، مدیرعامل چندین شتاب دهنده و مرکز استعدادیابی و خلاقیت کسب و کار، علیرضا یونچی؛ عضو مجمع عالی واردات، پرویز کرمی؛ دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و امیرحسین اسدی، مدیرعامل چندین شتاب دهنده و استارت آپ، تیم داوری نخستین دوره از مسابقه بزرگ تلویزیونی میدون را تشکیل می دهند.

وی درباره سازوکار داوری این برنامه اظهار داشت: داوران در هر قسمت 20 سکه دارند و با توجه به ملاک هایی که در برنامه وجود دارد به شرکت نمایندگان سکه ارائه می دهند. شرکت نماینده ای که بیشترین سکه را در هر قسمت دریافت کند، به عنوان برگزیده معرفی می گردد.

هاشمی گلپایگانی اظهار کرد: برنامه میدون 52 قسمت است که در هر قسمت 3 شرکت نماینده حضور دارند و در مجموع 156 گروه شرکت می نمایند. البته در هفته دو قسمت روی آنتن می رود و در انتهای هر هفته، برگزیده هفته معرفی می گردد و تا سقف یک میلیارد تومان مشارکت یا وام اشتغال بلندمدت 4 درصدی به برگزیده ها اهدا خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قدرت رسانه در خدمت کسب و کار نوین، جایزه یک میلیاردی میدون برای کارآفرینان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت رسانه در خدمت کسب و کار نوین، جایزه یک میلیاردی میدون برای کارآفرینان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید