معارفه مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین تکریم جمشید تقی زاده و معارفه سید میعاد صالحی مدیر عامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری که در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار گردید اضافه کرد: مرکز شفافیت، فساد ستیزی و صیانت از حق الناس شدن ارتباط تنگاتنگی با انتصاب درست مدیران ارشد دارد.

معارفه مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور

شریعتمداری با اشاره به تجارب مدیریتی و سوابق علمی و نخبگانی دکتر صالحی تاکید نمود: ابتکار، خلاقیت و نوآوری و آشنایی با زبان روز جهان در جوانی متبلور است.

وی توضیح داد: اصل پایداری و موضوع شفاف سازی زمانی از نگاه مردم قابل باور است که همه امور در اتاقی شیشه ای رخ دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اسم مطالبات را فساد نمی گذارم، اما شما پشت پرده آن را فساد بخوانید گفت: قریب به 220 پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال باید پاسخ داد که آیا ممکن است مدیری که تصمیم گرفته شرکتی را 220 میلیارد تومان از آدمی طلبکار نموده، جهت درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال های سال باقی بماند؟ تا کی باید این پرونده ها که سابقه حتی تا 15 سال دارند باز باشند؟

وی با اشاره به حوادث ناشی از وقوع سیل در کشور در چند روز گذشته گفت: ممکن است با مخاطرات جدیدی هم روبرو شویم و باید با هوشمندی همدلی و تدبیر از این جهت عبور کنیم ضمن آنکه بابت از دست دادن تعدادی از هموطن هایمان مصیبت زده هم هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: امیدواریم همه آسیب دیدگان حادثه هرچه سریع تر به شرایط مطلوب تری برسند و در ادامه با مخاطرات کمتری روبرو باشیم.

شریعتمداری با اشاره به هویت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری که اغلب در ذهن ها متبادر می شود گفت: صندوق جنبه های فرهنگی و اجتماعی هم دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. حفظ عزت و تأمین معیشت عزت مند و کرامت افرادی که سال ها خدمت نموده اند، میسر می شود و یکی از انتظارات بازنشستگان توجه به حوزه معنوی، فرهنگی و اجتماعی و استفاده از تجارب ارزشمند آنها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: صندوق باید محل ارزشمندی برای دیده شدن و استفاده از تجارب ارزشمند بازنشستگان باشد و این وظیفه سنگینی است که به روی دوش مسئولان صندوق است.

وی با بیان اینکه صندوق در دوره گذشته قدم هایی را در این عرصه برداشته است گفت: آقای تقی زاده در دوره کوتاهی بر مسند مدیریت صندوق حضور داشت و اقداماتی مؤثر از جمله توسعه خانه های امید را انجام داد که نور امیدی در چشم بازنشستگان به هنگام افتتاح این خانه ها مشاهده می کردم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه یک موضوع اساسی صندوق بازنشستگی کشوری که به تصمیمات کلان نظام هم برمی شود پایداری آن است اظهار کرد: امروز چه تعداد صندوق ها به بودجه عمومی متصل و وابسته اند؟ صندوق لشکری صددرصد به بودجه عمومی وابسته است. صندوق کشوری هم با نسبت کمتر به بودجه عمومی وصل است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: یکی از چالش های مهم کشور، صندوق های بازنشستگی است. در این میان تأمین اجتماعی در شرایط مطلوب تری بسر می برد هرچند اگر وارد جزئیات شویم باید بگوییم دولت بدهی هنگفتی به تأمین اجتماعی دارد و به همین علت هزینه های اقتصادی انباشته و دریافت وام های بانکی کلان برای جبران هزینه ها را شاهدیم.

وی با بیان اینکه کاهش میزان هزینه ها، افزایش میزان ورودی، صیانت جدی از حق الناس، پایدارسازی صندوق ها استقرار نظام شفافیت در تمام ابعاد در اولویت کاری دوره جدید صندوق و مورد تاکید ماست گفت: کمیته شفافیت در صندوق شکل گرفته، قدمی عقب نمی رویم و با عزم جدی پیش می رویم. صندوق باید مرکزی نمونه در فسادستیزی از دید مردم و ناظران بیرونی باشد.

وی به ضرورت توجه به بکارگیری نخبگان جوان در عرصه های مدیریتی گفت: باید با قدم های تند و به شکل جهادی به این سمت حرکت کنیم. هرکس با ما همراه است جایش روی چشم ماست، اما کسی که نخواهد باید برود. چرا باید دریافت اطلاعات اقتصادی و انتصابات از بعضی شرکت ها مشکل باشد؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر کار درستی انجام دادیم باید دفاع کنیم و اگر نکردیم عذرخواسته و افراد را برداریم. تاکید نمودیم رزومه اشخاصی که منصوب کردیم باید روی سایت ها بیاید اگر کسی بد در جایی نشسته باید کنار برود. از حقوق نجومی حرف زدیم؛ اما باز هم در بعضی شرکت های ما افراد سفرهای داخلی و خارجی می روند و پاداش بالا و نامتعارف و بیش از مصوبه دولت می گیرند که از گوشت سگ حرام تر است که آنالیز و پس خواهیم گرفت.

شریعتمداری ادامه داد: قطعاً ارزش کار آدم ها متفاوت است، اما همان هم مترو معیار دارد و باید معقول و منطقی باشد. آنها که بیش از مصوبه هیئت وزیران دریافت نموده اند، حرام است و باید برگردانند، اگر هم بر نگردانند، من خودم می گیرم و برمیگردانم. باید جهت شفافیت را طی کنیم.

وزیر رفاه تاکید نمود: در انتصابات باید به شایستگان روی بیاوریم. افراد باید شرایط احزار شغل را داشته باشند و از چارچوب ضابطه کند انتخاب مدیران رد شود. سال های سال یک نفر را در جایی گذاشته ایم که نتوانسته بدرستی تحلیل کند و برنامه بدهد و بهره وری را بالا ببرد. این خیانت به مردم است. نباید این اتفاق بیافتد.

شریعتمداری با اشاره به اینکه کمیته انتصابات باید جدی گرفته شود و جهت، جهت شایسته سالاری باشد اظهار کرد: آقای صالحی، استاد جوان دانشگاه، جزو رتبه های برتر کنکور و دانشگاه بوده و عضو هیئت مدیره صندوق های کوچک مختلف بوده ودر زمینه های مختلف صاحب فکر و اندیشه است. البته که تجارب آقای تقی زاده و مانند او حتماً احتیاج است. از تجارب و فکر و اندیشه ایشان در کنار خودم استفاده می کنم.

وی ادامه داد: اسم مطالبات را فساد نمی گذارم، اما شما آن را فساد بخوانید. قریب به 220 پرونده مفتوح مطالبات داریم. به این سوال باید پاسخ داد که آیا ممکن است مدیری که تصمیم گرفته شرکتی را 220 میلیارد تومان از آدمی طلبکار نموده، جهت درستی را رفته باشد؟ به چه حقی باید این طلب ایجاد شود و سال های سال باقی بماند؟ تا کی باید این پرونده ها که سابقه حتی تا 15 سال دارند باز بمانند؟

شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید جلوی تخلفات گرفته و تکرار نشود مطرح کرد: نباید تعهدی بدهیم که از انجام آن برنمی آییم.

وزیر رفاه همچنین با اشاره به اینکه هیئت امنا، مدیر عامل و افراد ذی مدخل باید در ارتباطی تنگاتنگ درباره مسائل صندوق گفت وگو نمایند گفت: باید به سمت اصلاحات پارامتریک در صندوق بازنشستگی برویم. بر موضوع کنترل کیفیت کار داخلی تاکید دارم. حسابرسی داخلی حتماً باید حاکم باشد.

شریعتمداری همچنین بر ضرورت به کارگیری زنان در عرصه های مدیریتی گفت: بعضی تصمیمات روی میز مانده است که باید حل و فصل شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معارفه مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معارفه مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید