موسوی: امیدوارم خبرهای خوبی درباره شیخ زکزاکی در راه باشد

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه احساسات هموطنانی که نگران وضعیت شیخ زکزاکی هستند ستودنی است، گفت: امیدوارم خبرهای خوب در راه باشد.

موسوی: امیدوارم خبرهای خوبی درباره شیخ زکزاکی در راه باشد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ ایتالیا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امشب با انتشار تصویری از تجمع امروز مقابل وزارت خارجه درباره وضعیت شیخ زکزاکی، در صفحه توئیترش نوشت: احساسات پاک هموطنان بی غرضی که به درستی نگران وضعیت شیخ زکزاکی (رهبر جنبش اسلامی نیجریه) هستند و از ما خواهان اقدام، ستودنی است. لزومی ندارد دستگاه دیپلماسی اقدامات خود را که با هدف یاری به حل مشکل و نه بهره برداری تبلیغاتی است، جار بزند. اگر کمتر حرف می زند به معنای بی عملی نیست. امیدوارم خبرهای خوب در راه باشد.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه اخیرا در نشست هفتگی با وبلاگ ایتالیا وضعیت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه گفته بود: ایران از ابتدای تضییقاتی که برای ایشان ایجاد شد پیگیر موضوع بوده هم از راه های دیپلماتیک و سیاسی و هر چه در توان بود صورت گرفته است و اخیرا کاردار سفارت نیجریه به وزارت خارجه آمد و مراتب نگرانی ایران به وی ابلاغ شد و ایشان توضیحاتی داد و قرار شد نگرانی های ما را منتقل کند.

موسوی بیان نموده بود: لزوم حفظ صندلی و شأن ایشان برای ما و مسلمانان و دولت نیجریه لازم و واجب است و امیدواریم کوشش هایی که صورت می گیرد و گشایش هایی که در بحث پزشکی ایشان ایجاد شده به نتیجه برسد و ایشان سلامتی کامل خود را بازیابد و زمینه خلاصی ایشان از بند فراهم گردد.

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) از آذر 1394 (دسامبر 2015 میلادی) در حدود سه سال و هفت ماه پیش و بعد از یورش ارتش و پلیس این کشور به حسینیه بقیه الله (عج) در شهر زاریا و منزلش در ایالت کادونا در شمال نیجریه به همراه همسرش زینت ابراهیم دستگیر و از آن موقع در حبس خانگی به سر می برد و وضعیت جسمانی او و همسرش رو به وخامت رفته است. (اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "موسوی: امیدوارم خبرهای خوبی درباره شیخ زکزاکی در راه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: امیدوارم خبرهای خوبی درباره شیخ زکزاکی در راه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید