هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش باران در 18 استان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سازمان هواشناسی با صدور هشداری از رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ در 18 استان کشور و بارش برف در ارتفاعات نقاط سردسیر مناطق شمال غرب، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی خبر داده است.

هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش باران در 18 استان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است که امروز (5 اردیبهشت) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و احتمال وقوع تگرگ پیش بینی می گردد.

این شرایط جوی فردا (6 اردیبهشت) در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان و شمال استان های قزوین، البرز و تهران وجود خواهد داشت و بارش ها طی روز یکشنبه (7 اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب مازندران، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، غرب اصفهان و شمال فارس ادامه دارد.

بر این اساس سازمان هواشناسی هشدار داده است که طی دو روز آینده احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد. از این رو از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و آبراه ها خودداری گردد.

مدیریت سدها، اقدامات پیشگیرانه برای حفظ محصولات کشاورزی، آمادگی دستگاه های اجرایی برای جلوگیری از خسارات احتمالی سیلاب و آبگرفتگی معابر از توصیه های سازمان هواشناسی است.

این سازمان همچنین در هشداری دیگر از متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج بین 2 تا 3 متر در شمال خلیج فارس طی فردا و پس فردا (6 و 7 اردیبهشت) خبر داده است.

سازمان هواشناسی توصیه نموده است که از هر گونه تردد قایق های سبک و تفریحی طی این دو روز ممانعت گردد و فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحل با احتیاط صورت گیرد.

محدود کردن حضور افراد در مجاورت خط ساحلی از توصیه های دیگر سازمان هواشناسی است.

منبع: جام جم آنلاین

به "هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش باران در 18 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان هواشناسی درباره بارش باران در 18 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید