هواپیمایی قطر در ایران می ماند

به گزارش وبلاگ ایتالیا، برخلاف توقف فعالیت شرکت های هواپیمایی انگلیس، فرانسه، هلند و امارات در ایران به دنبال خروج یک جانبه آمریکا از برجام و تشدید نوسانات ارزی که سفرهای هوایی را در مسیرهای خارجی تحت تاثیر قرار داد، مدیرعامل شرکت هواپیمایی قطر اظهار داشت روابطش را با ایران قطع نخواهد کرد.

هواپیمایی قطر در ایران می ماند

أکبر الباکر، مدیرعامل این شرکت هواپیمایی در یک کنفرانس بازرگانی در دوحه قطر، در پاسخ به وبلاگ ایتالیا درباره تداوم فعالیت این شرکت هواپیمایی در بازار ایران با توجه به بازگشت تحریم های آمریکا، تاکید نمود: تحریم های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بر پروازهای قطر ایرویز به ایران تأثیری نخواهد گذاشت.

او گفت: تحریم ها صنعت هوانوردی را در بر نمی گیرند. پروازهای قطر ایرویز به مقاصد کنونی در ایران ادامه خواهد یافت.

هواپیمایی قطر همچنان از دوحه به شهرهای مشهد، شیراز و تهران پرواز دارد.

با قطع پروازهای سایر شرکت های اروپایی و اماراتی، سفر گردشگران خارجی به ایران در این مدت تحت شعاع قرار گرفته است. مسئولان هواپیمایی ایران بر این باورند با خروج برخی شرکت های هواپیمایی از ایران، بازار رقابت برای شرکت های هواپیمایی ایران فراهم گردیده است.

حمید بعیدی نژاد ـ سفیر ایران در بریتانیا ـ نیز در پس از خروج بریتیش ایرویز از بازار ایران گفته بود که هواپیمایی جمهوری اسلامی با سه پرواز مستقیم به لندن می تواند خلأ ایجاد گردیده را پر و از این فرصت استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هواپیمایی قطر در ایران می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیمایی قطر در ایران می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید