کتاب صوتی دور دنیا با زیر شلواری

اگر وقت کتاب خواندن ندارید و عاشق کتاب هستید فایل های صوتی زیر را از دست ندهید .

کتاب صوتی دور دنیا با زیر شلواری

طنز دور جهان با زیرشلواری با همت انتشارات قاف که چند سالی است به صورت تخصصی اقدام به انتشار کتاب های طنز می کند، به چاپ رسید. و امروز قسمت هایی از آن را به صورت کتاب صوتی برای شما دوست داران کتاب آماده کرده ایم . امیدواره لذت ببرید و لحضات خوبی را داشته باشید .

کتاب مجموعه نثرهای طنز عبدالله مقدمی در مورد کشورهای مختلف جهان است. مقدمی در این کتاب با نگاهی رندانه و طنزآمیز، ویژگی ها و وجوه مختلف کشورهای جهان را مورد کاوش قرار داده است. نکته جالب تر در این کتاب این است که هیچ کدام از اطلاعاتی که در متن آمده، با اینکه به طنز کشیده شده است ولی غیرواقعی نیست و البته این خود بر جذابیت کتاب افزوده است.

بخش هایی از کتاب:

میل تمام نشدنی انسان به کف کردن و علاقه شدیدش به تعجب، هنوز هم به جماعتی که از این راه نان می خورند نان می رساند. مثلا به آن هایی که در تانزانیا نشسته اند و دارند نان و ماست شان را می خورند یک عکس نشان می دهند که: ببینید! اینجا کشوری است که در آن هر کس نان و ماستش را بخورد و سرش توی کار خودش باشد را یک آدم بزدل و ترسو و خائن و فاقد بینش سیاسی لازم می نامند و تا قیامت باهاش حرف نمی زنند. بعد برای یک ایرانی عکس یک تانزانیایی نان و ماست خور می فرستند و می گویند: ببین داداش! دارد نان و ماستش را می خورد و با فوتبال و سیاست هم کاری ندارد. (اینجا سه تا شاخ گنده روی سر ایرانی سبز می شود.)

حالا ما در این کتاب می خواهیم چه کنیم؟ سفرنامه بنویسیم یا عجایب نامه؟ راستش احتمالا هر دو. تنها چیزی که نمی نویسیم خالی بندی است. باز هم احتمالا شما تا به حال به ممالک جهان این طوری نگاه نکرده اید. البته تقصیری هم ندارید. اخبار ساعت 9 شب مگر در مورد ساعت خواب اهالی کره شمالی حرفی می زند؟ یا در مورد آداب خوردن پیتزای ایتالیایی؟ یا اعتقادات انگلیسی ها در مورد روح ریچارد چهارم؟

خبرهای تلویزیون پر شده از اظهارات فلان نخست وزیر، فلان کشور و صحبت های بهمان رییس جمهورِ بهمان کشور و قتل و غارت و کشتار در جهان! خب به نظر شما خبر اشغال شدن فلان شهر و انفجار فلان نقطه مهم تر است یا اینکه بدانیم توی نروژ 70 شبانه روز شب است؟ در واقع هفتاد شبانه شب، شب است. بعد هم لابد هفتاد روزانه روز، روز! یا مثلاً پرجمعیت ترین کشور عرب، از بیخ عرب نیست؟ یا اینکه الجزایر چند میلیون بربر دارد ولی حتی یک دانه نانوایی بربری ندارد؟

همه ما می دانیم که این چیزها خیلی باحال تر و حتی مهم تر است. اما خب متاسفانه افسار جهان و البته اخبار 9 شب دست ما نیست. پس چه بهتر که بگذاریم آنها کار خودشان را بکنند و ما هم کار خودمان را.

از عبدالله مقدمی پیش از این کتاب های باقی قضایا، از اون لحاظ، گاز مجاز، مادر ما زمین و به زبان آدم توسط نشرهای مروارید، قاف، قدیانی و سوره مهر منتشر شده است.

دور جهان با زیرشلواری نه عجایب نامه است و نه سفرنامه، و در عین حال هم عجایب نامه است و هم سفرنامه. عبدالله مقدمی، نویسنده کتاب می گوید: نه ما خیلی پولداریم، نه شما. حتی اینقدر که موقع دیدن این کتاب، توی مغزتان چرتکه نیندازید که: بخرم یا نخرم. اما اوضاع همیشه اینطوری نمی ماند. شاید یک روز زد و ما هم توانستیم چیزی از جایی بکنیم و یک شبه مایه دار بشویم. آن وقت پیش در و همسایه بد نمی شود که اسم چهار تا کشور را هم بلد نباشیم؟ حالا شناختنش به کنار. اگر از من می شنوید اولین گام را برای پولدار شدن بردارید و همین طور که با زیرشلواری نشسته اید گوشه خانه، گشتی دور جهان بزنید. از قدیم گفته اند: وصف العیش، نصف العیش. اگرچه این روزها که سفر رفتن به سادگی آب خوردن است و تلویزیون و اینترنت و غیره، هرجای جهان را که بخواهیم با هر رزولوشن و بزرگ نمایی که بخواهیم به ما نشان می دهد، اما مگر اخبار ساعت 21 مگر در مورد ساعت خواب اهالی کره شمالی حرفی می زند؟ یا در مورد آداب خوردن پیتزای ایتالیایی؟ یا اعتقادات انگلیسی ها در مورد روح ریچارد چهارم؟ خب به نظر شما خبر اشغال شدن فلان شهر و انفجار فلان نقطه مهم تر است یا اینکه بدانیم توی نروژ 70 شبانه روز شب است؟ در واقع هفتاد شبانه شب، شب است و بعد هم لابد هفتاد روزانه روز، روز. یا مثلاً پرجمعیت ترین کشور عرب، از بیخ عرب نیست؟ یا حتی اینکه الجزایر چندمیلیون بربر دارد ولی یک دانه نانوایی بربری ندارد؟ پس می بینید که خواندن کتابی که احوالات نقاط مختلف جهان را با زبانی شیرین و نمکین برایتان شرح می دهد و وصف می کند، هنوز هم خالی از لطف نیست. خصوصاً که در کنار متن کتاب، کاریکاتورهای مجید خسروانجم هم به بامزه تر شدن کتاب افزوده باشد. کتاب دور جهان با زیرشلواری را انتشارات کتاب قاف در 256 صفحه و با قیمت 17000 تومان منتشر کرده است.

در ادامه چند بخش باحال از دور جهان با زیرشلواری را در قالب کتاب صوتی که در آن از کشور چشم بادامی ها روایت شده است را برای شما قرار داده ایم .

http://bedunim.ir/wp-content/uploads/2017/07/Dore-Donya-Ba-Zir-Shalvari-E1-North-Korea.mp3

لینک دانلود قسمت اول

http://bedunim.ir/wp-content/uploads/2017/07/Dore-Donya-Ba-Zir-Shalvari-E2-South-Korea.mp3

لینک دانلود قسمت دوم

Save money when safely celebrex buy online. Compare Celebrex prices and other prescription drug prices from verified online pharmacies. Clomid For Sale, A new project from occasional Hood member Nicola Hodgkinson and Chris Coyle who were formerly known under the clomid for sale. Buy Clomid online: Clomiphene Citrate - 100 pills (50 mg/pill).

منبع: بدونیم

به "کتاب صوتی دور دنیا با زیر شلواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب صوتی دور دنیا با زیر شلواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید