یورش نیروهای امنیتی سودان به مقر معارضان

به گزارش وبلاگ ایتالیا، نیروهای امنیتی سودان همزمان با فراخوان معارضان برای برگزاری تظاهرات میلیونی، به مقر انجمن مشاغل سودان از گروه های معارض این کشور یورش بردند.

یورش نیروهای امنیتی سودان به مقر معارضان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای امنیتی سودان روز شنبه(دیروز) به مقر انجمن مشاغل سودان یکی از بزرگ ترین معارضان این کشور یورش بردند در حالی که معارضان برای برگزاری تظاهرات میلیونی امروز یکشنبه فراخوان داده اند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی به مقر انجمن مذکور که در حال تدارک برای برگزاری کنفرانس خبری بود، یورش بردند.

احمد الربیع سخنگوی این انجمن در این باره گفت که یورش به مقر انجمن نقض آزادی بیان و حتی به گونه ای بدتر از دوره عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان است و نشانه خوبی برای میانجی گری بین معارضان و شورای نظامی نیست.

شورای نظامی سودان همچنین دیروز شنبه تهدید کرد که مسئولیت هر گونه آسیبی به جان تظاهرات کنندگان و یا هر خسارتی که در جریان برگزاری تظاهرات وارد آید، بر عهده ائتلاف قوی الحریة و التغییر (گروه های خواستار آزادی و تغییر) است.

محمد حمدان دقلو معاون رئیس شورای نظامی سودان درباره وجود برنامه های سری و خرابکاران برای بهره برداری از فرصت برگزاری تظاهرات جهت اجرای برنامه های خود هشدار داد.

معترضان سودانی از 6 آوریل (17 فروردین) به منظور اعمال فشار بر برکناری عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان و سپس تحت فشار گذاشتن شورای نظامی برای انتقال قدرت به دولت مدنی، تحصن نموده بودند که اخیرا نیروهای امنیتی با حمله به محل تحصن معترضان دستکم 100 نفر را کشته و شماری را زخمی کردند. 11 آوریل (22 فروردین) گذشته البشیر پس از سی سال حکومت در سودان با اقدام ارتش این کشور از قدرت کنار گذاشته شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "یورش نیروهای امنیتی سودان به مقر معارضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش نیروهای امنیتی سودان به مقر معارضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید