59 درصد مشاغل ایجاد گردیده سال گذشته مربوط به حوزه زنان است

به گزارش وبلاگ ایتالیا، معصومه ابتکار صبح دوشنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: سال 95 حدود 67 درصد و سال گذشته نیز 59 درصد مشاغل ایجاد گردیده در کشور مربوط به حوزه زنان بوده است.

59 درصد مشاغل ایجاد گردیده سال گذشته مربوط به حوزه زنان است

وی اضافه نمود: میزان کارآفرینی و تداوم کسب و کار در بانوان در مقایسه با آقایان بیشتر بوده و این مهم به دلیل مداومت آنان در پیگیری ها، کم توقع بودن و ساختن با حداقل ها و نیز راه اندازی مشاغل خانگی است.

معاون رییس جمهور ادامه داد: مجموعه عوامل باعث گردیده است سهم بانوان در مشاغل ایجاد گردیده کشور طی دو سال اخیر افزایش یابد.

همچنین استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار اظهار کرد:با وجود کاهش جمعیت روستایی کشور به مدد برنامه ریزی و رسیدگی همه جانبه به روستاها، این میزان در خراسان رضوی کاهشی نداشته و با رشد 6 دهم درصدی نیز روبرو بوده است.

وی اضافه نمود: با توجه به تخصیص 305 میلیارد تومان از سهمیه 610 میلیارد تومانی تسهیلات مشاغل روستایی به بانک های عامل استان و اجرای طرح های اقتصادی در روستاها زمینه و ظرفیت مهاجرت معکوس آنان از شهرها به روستاها را فراهم نموده است.

وی گفت: آموزش برای ایجاد اشتغال در حوزه زنان و مردان یک اصل مهم است و نباید تنها با توزیع پول و پرداخت تسهیلات مشاغلی ایجاد گردد که پایداری ندارد و باعث هدررفت منابع کشور گردد.

رشیدیان توضیح داد:، پیشنهاد می گردد برای اثرگزاری بیشتر معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده نهادی را به منظور مشاوره برای اجرای طرح های اقتصادی زنان سرپرست خانوار از تکمیل زنجیره فراوری تا فروش و بازاریابی برنامه ریزی و ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "59 درصد مشاغل ایجاد گردیده سال گذشته مربوط به حوزه زنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "59 درصد مشاغل ایجاد گردیده سال گذشته مربوط به حوزه زنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید