بیمه سلامت اجباری شد ، نحوه پرداخت حق بیمه دهک های پایین درآمدی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع در هیات وزیران اطلاع داد و گفت: بر این اساس دولت مکلف است جهت تحقق سیاست های کلی سلامت، تامین منابع اقتصادی پایدار حوزه سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه های سلامت و مدیریت منابع سلامت به وسیله نظام بیمه ای اقدام کند.

بیمه سلامت اجباری شد ، نحوه پرداخت حق بیمه دهک های پایین درآمدی

به گزارش خبرنگاران، مهندس طاهر موهبتی در این باره گفت: بر اساس این آیین نامه، تمام افراد بیمه نشده و تمامی روستاییان و عشایر که بیمه ندارند، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت اقتصادی در یکی از دهک های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می گردد.

وی اضافه نمود: همچنین 50 درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آن ها بر اساس ارزیابی وسع بین 40 تا 100 درصد حداقل حقوق مصوب است یا بر اساس وضعیت اقتصادی در دهک درآمدی 4 قرار دارند نیز توسط دولت پرداخت می گردد و خانوارهایی که درآمد آن ها بر اساس ارزیابی وسع 100 درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی 5 و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می توانند از بیمه سلامت استفاده نمایند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر اساس این مصوبه مکلف است حداکثر تا یک ماه، پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ارائه کند و بیمه سلامت بر اساس نتیجه آزمون وسع صورت گرفته توسط وزارت رفاه باید افراد را تحت پوشش قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیمه سلامت اجباری شد ، نحوه پرداخت حق بیمه دهک های پایین درآمدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه سلامت اجباری شد ، نحوه پرداخت حق بیمه دهک های پایین درآمدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید