خبرنگاران نافرمانی اراذل و اوباش پاشنه آشیل مقررات قرنطینه خانگی در انگلیس

به گزارش وبلاگ ایتالیا، لندن - خبرنگاران - کمتر از یک ساعت پس از اعلام شرایط اضطراری و اعمال مقررات منع رفت و آمد توسط نخست وزیر انگلیس، گروهی از اراذل و اوباش دو دستگاه خودروی ون متعلق به یک فروشگاه خرده فروشی در جنوب غرب این کشور را به آتش کشیدند.

خبرنگاران نافرمانی اراذل و اوباش پاشنه آشیل مقررات قرنطینه خانگی در انگلیس

به گزارش پلیس منطقه ایون و سامرست، اراذل و اوباش حوالی ساعت 21 و 30 دقیقه شامگاه دیشب (دوشنبه 4 فروردین 1399) دو خودروی حمل بار فروشگاه ایسلند را به آتش کشیدند.

مارک روناکرس از افسران عالی رتبه پلیس منطقه در این زمینه گفت، ماموران پلیس برای اعمال مقررات منع رفت و آمد در سطح شهر در حال گشت زنی بودند که این حادثه رخ داد.

وی اضافه نمود: ما معتقدیم که گروهی از نوجوانان در این اقدام دست داشته و پیغام من به آنها و والدین شان این است که در خانه بمانید و جان مردم را نجات دهید.

یک سخنگوی فروشگاه ایسلند نیز با ابراز ناخرسندی از این رویداد بیان کرد که ون های حادثه دیده جایگزین خواهد شد. وی با اشاره به شرایط اضطراری کشور یادآور شد که تمام خودروها با ظرفیت کامل در حال خدمات رسانی هستند اما اینکه فرد یا افرادی زمانی دست به این اقدام بزنند که خودروها بیشتر از هر زمان دیگر برای انتقال مواد خوراکی به افراد آسیب پذیر جامعه مورد احتیاج هستند تکان دهنده است.

نخست وزیر انگلیس دیشب (دوشنبه) با اعلام شرایط اضطراری از مردم این کشور خواست برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند. او گفت؛ تمام فروشگاه ها به غیر از عرضه نمایندگان کالاهای ضروری مانند خوراکی و دارویی بلافاصله تعطیل می شوند، دیدار با دوستان ممنوع و تنها یک شکل از ورزش در روز در فضای آزاد مجاز است.

بوریس جانسون هشدار داد اگر مردم از دستورالعمل های دولت پیروی ننمایند، پلیس اختیار ویژه ای خواهد داشت تا مطابق با قانون عمل نموده و متخلفان را جریمه و گردهمایی ها را متفرق کند.

یک سخنگوی دفتر نخست وزیری امروز (سه شنبه 5 فروردین 1399) گفت که پلیس افراد متخلف را 30 پوند جریمه خواهد نمود. او با این حال اضافه نمود که سطح مجازات ها تا دو روز دیگر تجدید نظر شده و اگر لازم باشد بر شدت آن اضافه نموده خواهد شد.

شورای ملی رئیسان پلیس انگلیس با صدور بیانیه ای هشدار داده که بحران کرونا ممکن است پیغامدهای اجتماعی بدی را به همراه داشته باشد. این بیانیه می افزاید که پلیس باید اختیارات و منابع ضروری را در اختیار داشته باشد تا با بعضی افراد فرصت طلب برخورد کند.

اراذل انگلیسی در روزهای گذشته به ویژه پس از دستور نخست وزیر برای تعطیلی مدارس در راستای مقابله با ویروس کرونا، مسائل عدیده ای را در سطح جامعه ایجاد نموده اند.

گاردین در گزارشی نوشت: شماری از تبهکاران با شناسایی منازل افراد مسن به آنها پیشنهاد خرید مواد غذایی نموده اما پس از دریافت هزینه پا به فرار گذاشته اند. همچنین در حالی که دولت بر حفظ فاصله ایمنی میان افراد برای جلوگیری از میزان شیوع کرونا تاکید دارد، بعضی افراد فرصت طلب مزاحمت هایی را برای مردم ایجاد نموده اند.

در همین پیوند، شنبه گذشته گزارش شد که سارقان با شکستن در ورودی بیمارستانی در جنوب منچستر، کپسول های اکسیژن را سرقت کردند. یکشنبه گذشته نیز برنامه مانور نیروهای امدادگر در شهر رمزگیت، به علت اینکه اراذل لاستیک آمبولانس ها را سوراخ نموده بودند لغو شد. عصر همان روز پلیس منطقه وست یورکشایر گزارش داد که گروهی از اراذل آب دهان خود را روی زمین انداخته و به صورت ماموران پلیس سرفه می نمایند.

پنجشنبه گذشته نیز سارقان به یک انبار مواد خوراکی در شهر ناتینگلی حمله نموده و اجناسی را سرقت کردند.

این تحولات یادآور روزهای اول شورش های سال 2011 انگلیس است که در آن مجموعه ای از آشوب، غارت، سرقت، تعرض و ناآرامی های اعتراض آمیز و خشونت بار از تاریخ 6 اوت 2011 در شهر تاتنهام واقع در شمال لندن شروع شد و به تدریج با سرایت به سایر شهرها تا 10 اوت ادامه پیدا کرد. در جریان این حوادث 5 نفر کشته و 16 غیر نظامی و 186 نظامی مجروح شدند.

نخست وزیر انگلیس دست کم برای سه هفته دستور قرنطینه صادر نموده و پلیس را مسئول نظارت بر حسن اجرای این قوانین گذاشته است. با این حال به نظر می رسد که معضل برخورد با اراذل در طول این مدت زحمت بیشتری را برای نیروهای پلیس به ارمغان آورد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نافرمانی اراذل و اوباش پاشنه آشیل مقررات قرنطینه خانگی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نافرمانی اراذل و اوباش پاشنه آشیل مقررات قرنطینه خانگی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید