دولت وفاق ملی سودان منحل شد، مشخص نخست وزیر جدید و کاهش تعداد وزرای کابینه

به گزارش وبلاگ ایتالیا، رئیس جمهوری سودان با هدف حل بحران اقتصادی دولت وفاق ملی این کشور را منحل کرد.

دولت وفاق ملی سودان منحل شد، مشخص نخست وزیر جدید و کاهش تعداد وزرای کابینه

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم، فیصل حسن ابراهیم، معاون رئیس جمهوری سودان اعلام نمود که حزب حاکم کنگره ملی سودان در نشستی فوق العاده، دولت وفاق ملی این کشور به ریاست بکری حسن صالح را منحل و معتز موسی، وزیر سابق آب و برق را به عنوان نخست وزیر جدید سودان انتخاب کرد.

وی اضافه کرد: منحل کردن دولت وفاق ملی در چارچوب برنامه های دولت برای اصلاح و کاهش هزینه ها است و توسط عمر البشیر، رئیس جمهوری سودان اجرا شده است.

فیصل حسن گفت: حزب کنگره ملی تصمیم گرفت که پست نخست وزیری را از معاونت اول ریاست جمهوری تفکیک کند. به همین منظور بکری حسن همچنان در منصب معاون اول رئیس جمهوری باقی است.

وی ادامه داد: این حزب همچنین حسبو محمد عبد الرحمان، معاون رئیس جمهوری را برکنار و محمد یوسف کبر را جایگزین وی کرد، اما الدردیری محمد احمد، وزیر خارجه، عوض بن عوف، وزیر دفاع و فضل عبد الله فضل، وزیر مسئول در امور ریاست جمهوری سودان در منصب خود ابقا شدند.

فیصل حسن تاکید نمود که رئیس جمهور سودان همچنین تصمیم گرفته است شمار وزرای کابینه را از 31 به 21 وزیر کاهش دهد.

عمر البشیر نیز در سخنانی اظهار کرد: هدف ما از منحل کردن دولت و برکناری نخست وزیر، کابینه و همچنین کاهش اعضای آن، تشکیل دولتی فعال و پویا است که آرمان های ملت سودان برای یک زندگی شرافتمندانه را برآورده کند.

وی اضافه کرد: ما تحت عنوان دولت وفاق ملی به عنوان یک تیم به کوشش های خود برای حل مسائل وچالش ها و همچنین خارج کردن کشور از وضعیت کنونی ادامه می دهیم.

در همین راستا، کمیته عالی پیگیری اجرای خروجی های کنگره ملی از این تصمیم دولت استقبال کرد.

این کمیته همچنین بر مسئولیت خود برای اصلاحات جامع ازجمله اصلاح اوضاع اقتصادی و اوضاع معیشتی ملت سودان تاکید نمود و رئیس جمهوری این کشور را به اتخاذ هر تصمیمی که در راستای خدمت به شهروندان سودانی باشد، مکلف کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دولت وفاق ملی سودان منحل شد، مشخص نخست وزیر جدید و کاهش تعداد وزرای کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت وفاق ملی سودان منحل شد، مشخص نخست وزیر جدید و کاهش تعداد وزرای کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید