علت شیوع اختلال بویایی در روز های اخیر چیست؟!

به گزارش وبلاگ ایتالیا، درمان نابویایی، درمان علامتی است؛ گاهی این نابویایی خودبه خود درمان می شود، اما در افرادی که دچار این اختلال شده اند مصرف زینک و ویتامین A. می تواند در بازگشت بویایی موثر باشد؛ البته این یک نکته تجربی و نه آکادمیک است

علت شیوع اختلال بویایی در روز های اخیر چیست؟!

یک متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه برخی افراد در روز های اخیر دچار اختلال در حس بویایی خود شده اند، علل این اختلال را تشریح کرد.

دکتر کامران خداکرمی درباره اختلال بویایی شایع شده در روز های اخیر اظهار کرد: طی چندروز اخیر، گزارش های متعددی مبنی بر وجود اختلال بویایی به همراه بدن درد و سرماخوردگی در برخی افراد به دست انجمن گوش و حلق و بینی رسیده است؛ اختلال بویایی هر سال به دلیل استفاده از مواد شوینده و وایتکس ها و محرک های بویایی، در این زمان از سال، گزارش می شد، اما این اختلال بویایی امسال بیش از پیش تشدید شده است.

وی اضافه نمود: اختلال بویایی معمولاً در آنفلوآنزا های شدید رخ می دهد، اما چون در حال حاضر در دوره پیک بیماری آنفلوآنزا نیستیم، احتمال دارد این اختلال به علت بیماری کرونا باشد همچنین وجود الکل متیلیک در الکل های تقلبی بازار نیز می تواند عامل این اختلال بویایی باشد که البته همه این ها فرضیه است.

خداکرمی درباره اقدامات لازم برای افراد دچار اختلال بویایی شرح داد: کسانی که نابویایی دارند بدون هیچ ترس و استرسی، فقط به قرنطینه خانگی و خانوادگی اکتفا کنند، زیرا ممکن است این افراد ناقل کرونا باشند؛ این افراد فقط باید سعی کنند با دیگران تماس و روبوسی نداشته باشند؛ با استفاده از ماسک، از انتقال ترشحات دهانی خود پیشگیری کنند و از تردد های غیرضرور خودداری کنند.

وی درباره درمان این اختلال گفت: درمان نابویایی، درمان علامتی است؛ گاهی این نابویایی خودبه خود درمان می شود، اما در افرادی که دچار این اختلال شده اند مصرف زینک و ویتامین A. می تواند در بازگشت بویایی موثر باشد؛ البته این یک نکته تجربی و نه آکادمیک است.

این متخصص گوش و حلق و بینی در پاسخ به این سؤال که در چه صورتی افراد مبتلا به اختلال بویایی باید به مراکز درمانی مراجعه کنند، شرح داد: در صورتی این افراد باید به مراکز مراجعه کنند که علائمی مانند تب، بدن درد، تک سرفه های خشک متعدد، سردرد و بی حالی داشته باشند؛ اگر حداقل دو مورد از این علامت ها به خصوص تب و سرفه خشک به همراه تنگی نفس را داشته باشند باید به مراکز درمانی مراجعه کنند تا از لحاظ ابتلا به کرونا بررسی شوند.

وی یادآور شد: در صورت عدم ابتلا به تنگی نفس، ضرورت خاصی برای مراجعه افراد به مراکز درمانی وجود ندارد و فقط فرد باید درمان های خانگی مانند مصرف مایعات و کنترل تب را انجام دهد و خود را قرنطینه کند.

منبع: فرادید

به "علت شیوع اختلال بویایی در روز های اخیر چیست؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت شیوع اختلال بویایی در روز های اخیر چیست؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید