عملیات قریب الوقوع بغداد و آنکارا علیه پ.ک.ک در سنجار

به گزارش وبلاگ ایتالیا، با انتها ضرب الاجل دولت عراق برای خروج گروه های مسلح از سنجار، حزب کارگران کردستان با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که از این شهر خارج نخواهد شد.

عملیات قریب الوقوع بغداد و آنکارا علیه پ.ک.ک در سنجار

پایگاه خبری عراقی العالم الجدید به نقل از منابع سیاسی و نظامی اطلاع داد که عراق و ترکیه در حال اجرای تدارکات لازم برای انجام عملیات نظامی در منطقه سنجار برای سرانجام دادن به حضور حزب کارگران کردستان (پ ک ک) هستند.

براساس این گزارش هیئت های نظامی میان دو کشور در تردد هستند و در تازه ترین مورد روز دوشنبه (5 آوریل) هیئتی عراقی به ریاست سرلشکر یوسف کاظم، مدیر واحد نیروی هوایی ارتش عراق، به آنکارا رفته است.

این گزارش تأکید نموده که به زودی عملیات مشترکی میان بغداد و آنکارا برای حمله به نیروهای حزب کارگران کردستان اجرا خواهد شد.

به گزارش میدل ایست نیوز، روز آدینه با سرانجام ضرب الاجل دولت عراق برای خروج گروه های مسلح از سنجار، حزب کارگران کردستان با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که از این شهر خارج نخواهد شد.

گروه موسوم به شورای خودمختاری دموکراتیک سنجار که نام نیروهای حزب کارگران کردستان در سنجار، واقع در استان نینوا و 110 کیلومتری غرب موصل، است، با انتشار بیانیه ای بیان کرد که ضرب الاجل بغداد برای خروج این نیروها از سنجار به خواست ترکیه مطرح شده و اضافه کرد که تصمیم آشکار ما مقاومت دربرابر هر گروهی است که بخواهد ما را از سنجار بیرون بیندازد.

دربرابر، سرتیپ تحسین الخفاجی، سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق، تأکید کرد که بغداد اجازه حمل سلاح در سنجار را نمی دهد و اضافه کرد که نیروهای امنیتی توانایی کنترل امنیت سنجار را دارند.

او گفت که دولت از اجرای توافق سنجار کوتاه نخواهد آمد. به موجب این توافق همه نیروهای شبه نظامی و گروه های مسلح باید از سنجار خارج شوند و امنیت شهر به دست نیروهای محلی باشد و ارتش از بیرون شهر کنترل اوضاع را به دست داشته باشد.

الخفاجی گفت: اجازه حضور مسلحانه حزب کارگران یا هر گروه دیگری در سنجار را نمی دهیم و جز با نیروهای امنیتی عراق و پلیس محلی تعامل نخواهیم داشت.

محما خلیل، استاندار سنجار، روز سه شنبه نسبت به احتمال استفاده حزب کارگران از ساکنان محلی همچون سپر انسانی هشدار داد و گفت که مردم سنجار از بیم جنگ دوباره بار دیگر در حال خارج شدن از شهر هستند.

او گفت که حزب کارگران به خانواده ها اجازه نمی دهد که به سمت اقلیم کردستان بروند چون می خواهد از آنها همچون سپر انسانی استفاده کند و اضافه کرد که اوضاع شهر بسیار پر التهاب است و هر لحظه احتمال تنش میان ارتش عراق و حزب کارگران وجود دارد.

ستاد ارتش عراق به نیروهای حزب کارگران مهلت داده بود که تا اول آوریل شهر سنجار را تخلیه نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عملیات قریب الوقوع بغداد و آنکارا علیه پ.ک.ک در سنجار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات قریب الوقوع بغداد و آنکارا علیه پ.ک.ک در سنجار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید