میشل پلاتینی: اینفانتینو در پست ریاست فیفا قابل اعتماد نیست ، او فوتبال زنان را تمسخر می کرد

میشل پلاتینی، رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) گفت جانی اینفانتینوی سوئیسی در پست ریاست فیفا قابل اعتماد نیست.

میشل پلاتینی: اینفانتینو در پست ریاست فیفا قابل اعتماد نیست ، او فوتبال زنان را تمسخر می کرد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه اکیپ فرانسه، چهارشنبه هفته جاری در نشست سالانه فیفا انتخابات ریاست این نهاد در شهر پاریس، پایتخت فرانسه برگزار می گردد و جانی اینفانتینو، تنها نامزد احراز این سمت است. میشل پلاتینی در ماه دسامبر 2018 میلادی با تنظیم شکایتی در دادگاهی در فرانسه جانی اینفانتینو و دیگر همکارانش در فیفا را متهم به توطئه چینی علیه او جهت حذف همیشگی اش از فوتبال کرد.

میشل پلاتینی، رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در این رابطه گفت: جانی اینفانتینو یک وکیل بسیار خوب است. دبیرکل بسیار خوبی نیز است اما او مشروعیت و اعتباری به عنوان رئیس فیفا ندارد. اینفانتینو در این پست قابل اعتماد نیست. در طول 10 سال در یوفا از دست فیفا به تنگ آمده بود. زمانی که می گویم اینفانتینو یک مریض بود فقط بخش کوچکی را می گویم. در تمام زمان از فیفا انتقاد می کرد. اینفانتینو چطور می تواند فوتبال زنان را ارتقاء دهد. وقتی که او همواره آن را تمسخر می کرد و باور نداشت.

جانی اینفانتینو، رئیس فیفا نیز در واکنش به شکایت میشل پلاتینی علیه خود و فیفا گفته بود که او دلیلی برای این کار پیدا نکرده و به تئوری توطئه پناه آورده است.

در سال 2015 میلادی، میشل پلاتینی، رئیس وقت یوفا مهیای نامزدی ریاست فیفا شده بود اما در سرانجام همان سال به اتهام فساد اقتصادی از فعالیت در عرصه فوتبال کنار گذاشته شد. کمیته اخلاق فیفا میشل پلاتینی را 8 سال محروم کرد که سپس به 4 سال کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "میشل پلاتینی: اینفانتینو در پست ریاست فیفا قابل اعتماد نیست ، او فوتبال زنان را تمسخر می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل پلاتینی: اینفانتینو در پست ریاست فیفا قابل اعتماد نیست ، او فوتبال زنان را تمسخر می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید