می خواهم یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کنم

به گزارش وبلاگ ایتالیا، سیدسیروس پورموسوی بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران به خبرنگاران، گفت: باید از مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته جوانان تشکر کنم که من را انتخاب کردند. از حدود دو ماه پیش بود که برای سرمربیگری در تیم جوانان با من مذاکره شد. نسبت به رده سنی پایه شناخت کاملی دارم. سالها در رده های پایه مربیگری نموده ام. این چند سال هم که در لیگ برتر بودم، همواره چند بازیکن جوان روی نیمکت داشتم.

می خواهم یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کنم

وی اضافه نمود: امیدوارم با حمایت های همه جانبه و با همکاری فدراسیون فوتبال نسل طلایی فوتبال را به جامعه معرفی کنم. در این راه از تجربیات آقایان پیروانی، پورغلامی و چمنیان که در تیم های پایه کار نموده اند، استفاده می کنم.

سرمربی تیم فوتبال جوانان درباره اولین رویداد پیش روی این تیم، تاکید نمود: مهرماه سال 1398 مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا را در پیش داریم. کمیته جوانان پیش از این در مناطق 9 گانه استعدادیابی هایی داشته است. گام اول ما، آنالیز بازیکنانی است که در این استعدادیابی انتخاب شده اند. این اتفاق در همین ماه رخ می دهد. در گام بعد به سراغ بازیکنان تیم نوجوانان می رویم که شرایط سنی آنها دیگر به نوجوانان نمی خورد. علاوه بر اینها، خودم هم تا جایی که امکان داشته باشد، مسابقات جوانان کشوری را از نزدیک زیر نظر می گیرم تا یک تیم کامل و خوب را آماده کنیم.

پورموسوی در خصوص دستیارانش در تیم جوانان، گفت: باید با کمیته جوانان در این زمینه به جمعبندی برسیم.

آیا بعد از چند سال کار در لیگ برتر فوتبال، بازگشت به فوتبال پایه تصمیم سختی نبود؟ پورموسوی در پاسخ به این سئوال، گفت: وقتی از فولاد جدا شدم شرایط سخت بود. تعداد تیم های لیگ برتری محدود و تعداد مربیان زیاد است. فرصت خوبی بود که کار در تیم جوانان ایران را هم به کارنامه ام اضافه کنم. من از استانی می آیم که سالیان سال در فوتبال پایه کار نموده است. کار سخت است ولی هدفم خدمت است.

وی در خصوص اینکه آیا موضوعی بود که شما را در قبول سرمربیگری جوانان دو دل کند؟ گفت: کمیته جوانان گزینه های دیگری هم داشت و با آنها هم مذاکره می کرد. اینطور نبود که فقط من گزینه سرمربیگری باشم. تا جمعبندی صورت بگیرد، یک مقدار زمان برد. مسابقات مقدماتی آسیا مهرماه سال بعد شروع می گردد و شاید یکی از دلایلی که سرمربی با تاخیر انتخاب شد، همین فرصت بود.

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران در سرانجام گفت: همیشه برای تصمیماتی که می گیرم، مشورت می کنم. از اکثر کسانی که با آنها برای تیم جوانان مشورت کردم، نظر مثبت گرفتم چون فرصت خوبی هم برای خودم و هم فوتبال خوزستان بود که نماینده ای در فوتبال ملی داشته باشیم. می خواهیم کار بزرگی انجام بدهیم. من هم اهدافی در رده ملی دارم که این هدف را دنبال می کنم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "می خواهم یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواهم یک نسل طلایی را به فوتبال ایران معرفی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید