نوبخت: هنوز به طرح گشایش اقتصادی مد نظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم

به گزارش وبلاگ ایتالیا، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: طرحی که تحت عنوان طرح گشایش اقتصادی معروف شده را هنوز به طور دقیق مطرح نکرده ایم و از نمایندگان مجلس هم خواسته ایم که فعلا راجع مباحث مطرح شده اظهار نظری نداشته باشند.

نوبخت: هنوز به طرح گشایش اقتصادی مد نظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

محمدباقر نوبخت در گفتگویی در شبکه خبر گفت: سال پایانی دولت هم زمان شد با اتفاقاتی نظیر تحریم که بی سابقه و کم نظیر بود. تفاوت تحریم های گذشته با این تحریم موضوع نفت در برابر غذا بود. در تحریم های جدید حتی اجازه فروش نفت برای تهیه غذا هم برای ما امکان پذیر نبود. حال با این فشار به ورود ویروس کرونا هم برخوردیم. اما با این تفاسیر سال پایانی باید جمع بندی کنیم. منابع دولت تقلیل پیدا کرده و ما باید با برنامه ریزی هزینه های خود را مدیریت کنیم.

نوبخت گفت: دولت های استعمارگر و ظالم در برابر ایران قصد متوقف سازی توسعه و تولید در کشور را داشتند که خوشبختانه شکست خوردند. شما در استان ها چرخش چرخ توسعه را شاهدید. 2 میلیون اشتغال در طرح های عمرانی وجود دارد و ما هم به طور مداوم در حال افتتاح طرح ها هستیم.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه ارز 4200 تومان را دو سال است وارد بازار کردیم و پای آن ایستاده ایم، البته دولت از اخذ مابه التفاوت ریالی ارز دولتی صرف نظر کرد تا بتواند بازار را کنترل کند.

نوبخت ادامه داد، نمی توانیم سختی ها را به طور واضح بیان کنیم، اما در تلاشیم که شرمنده مردم نشویم. همکاران دولتی دوران سخت و غیر رفاه کشور را تجربه کرده اند. شرمنده مردم هستیم که آنطور که باید طبق برنامه پیش نرفتیم.

نوبخت ادامه داد: دولت در میان گود ایستاده است، در تمام موارد دولت متولی دارد به طور مثال متولی کشاورزی، وزیر جهاد کشاورزی است و صنعت نیز متولی خود را دارد. اما بازرگانی ما هنوز نتوانسته است برای خود متولی خاصی را معین کند. با مجلس قبلی تاحدودی توافق کرده بودیم، اما حال این موضوع به گیر و دار افتاده است.

نوبخت با اشاره به پیش بینی یک و نیم میلیون بشکه نفت در سال 99 اعلام نمود: پیش بینی ها معین کرده بود که برخی از کشور ها می توانند از ما نفت خریداری کنند. طرحی که تحت عنوان طرح گشایش اقتصادی از آن نام برده می شود را هنوز به طور رسانه ای و دقیق مطرح نکرده ایم و از کنندگان مجلس هم خواسته ایم که فعلا راجع مباحث مطرح شده در جلسات مصاحبه و اظهار نظری نداشته باشند که اذهان عمومی دچار سردرگمی شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در بحث تجارت و فروش نفت می توانستیم پیروز تر باشیم. در جلسه سران قوا مواردی مطرح و برای تایید رهبری به ایشان مراجعه شد و منتظر تایید ایشان هستیم البته رهبری هم در بیاناتی فرمودند اگر سه قوه موافق باشند می توانند اجرا کنند.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت چند قلم از اقلام اساسی را می دانید، گفت: خرید ها در منزل توسط همسرم انجام می شود و فعلا حضور ذهنی راجع قیمت ها ندارم، همسرم از قیمت ها به بنده غُر می زند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: در استان ها طرح هایی را معین کرده ایم که از منابع دولتی به چه میزان استفاده خواهند کرد البته چارت مصارف از تسهیلات بانکی و بخش خصوصی را هم معین کرده ایم.

وی تاکید کرد: در بحث مسکن، ساخت مسکن محرومین با متراژ 60 متر در دستور کار بود که تا کنون 20 هزار کلید به محروم نشینان تحویل داده شده است، بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی (ره) و همچنین سازمان برنامه و بودجه هم برای تهیه این مسکن ها در تلاش هستند. مسکن باید جایی برای زندگی باشد نه به عنوان کالای سرمایه در نظر گرفته شود.

منبع: فرارو

به "نوبخت: هنوز به طرح گشایش اقتصادی مد نظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: هنوز به طرح گشایش اقتصادی مد نظر رئیس جمهور ورود نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید