هوآوی در سال 2020 محصولات بیشتری با سیستم عامل HarmonyOS عرضه می نماید

به گزارش وبلاگ ایتالیا، به گفته ونگ چنلگو از مدیران ارشد هوآوی، این کمپانی تصمیم دارد سال آینده گوشی های هوشمند خود را با سیستم عامل اختصاصی HarmonyOS عرضه کند. دستگاه های مجهز به HarmonyOS تنها مختص چین نخواهد بود و به صورت جهانی عرضه می شوند. البته اندروید نیز همچنان کنار هوآوی باقی خواهد ماند.

هوآوی در سال 2020 محصولات بیشتری با سیستم عامل HarmonyOS عرضه می نماید

ونگ چنگلو در کنفرانس آخر این شرکت به طور رسمی گفت که سیستم عامل HarmonyOS از ابتدای سال میلادی آینده مهمان گوشی های هوشمند هوآوی خواهد بود. او با تأکید بر اینکه HarmonyOS جایگزین اندروید نخواهد شد گفت: سیستم عامل اندروید همچنان گزینه محبوب هوآوی در میان سیستم عامل های فعلی است و به عنوان سیستم عامل بخش بزرگی از دستگاه های این شرکت باقی خواهد ماند.

به گفته ونگ چنگلو HarmonyOS تنها به چین محدود نخواهد بود و انتشار آن به همراه گوشی های هوشمند به صورت بین المللی خواهد بود.

سیستم عامل HarmonyOS به طور رسمی از ماه آگوست سال آینده میلادی به صورت متن باز در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. این اعلام هوآوی را می توان پیرو اقدام قبلی این شرکت در زمینه طراحی و راه اندازی وب سایت اختصاصی کامپایلر ARK دانست.

توسعه دهندگان با استفاده از کامپایلر جدید هوآوی می توانند فریم ورک ها و بار پردازشی اضافی موجود در نرم افزارهای اندرویدی را حذف نمایند و با این کار سرعت اجرا و زمان پاسخ گویی به طرز محسوسی افزایش پیدا می نماید.

یکی دیگر از مدیران هوآوی در مصاحبه ای اعلام نموده بود HarmonyOS دارای کدی خلاصه تر و امن تر در مقایسه با اندروید است. طبق تحقیقات وب سایت Counterpoint این سیستم عامل با پشت سر گذاشتن Linux، به پنجمین سیستم عامل محبوب دستگاه های هوشمند تا قبل از انتها سال 2020 تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر سیستم عامل اندروید با در اختیار داشتن سهمی 39 درصدی، صندلی اول پرکاربردترین سیستم عامل را به خود اختصاص داده است. ویندوز با سهم 35 درصدی در صندلی دوم، iOS با سهم 13.87 درصدی در صندلی سوم و macOS با سهم 5.92 درصدی در صندلی چهارم قرار گرفته است. همچنین لینوکس با سهم 0.77 درصد در بازار جهانی سیستم عامل در صندلی پنجم قرار گرفته است.

سازگاری سیستم عامل HarmonyOS با پلتفرم های مختلف از جمله دستگاه های پوشیدنی، ابزارهای IoT و خانه هوشمند باعث شده این سیستم عامل پتانسیل بسیار بالایی را برای رشد و تبدیل شدن به یکی از پرکاربردترین سیستم عامل ها داشته باشد و با کسب سهم حداقل 2 درصدی با گذر از Linux، بتواند صندلی پنجم را به خود اختصاص دهد.

منبع: همگردی

به "هوآوی در سال 2020 محصولات بیشتری با سیستم عامل HarmonyOS عرضه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوآوی در سال 2020 محصولات بیشتری با سیستم عامل HarmonyOS عرضه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید