ویروس پنهان کاری به جان فدراسیون، بازی خطرناک عاشقان جایگاه!

به گزارش وبلاگ ایتالیا، خبرنگاران - گروه ورزشی: برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در گرو رسیدن پاسخ نامه فیفا و ماجرای اصلاح اساسنامه قرار گرفته اما در این بین کسی نمی پرسد چرا از این ماجرا پر پیچ و تاب که حداقل 6 ماه پیش به جریان افتاده هیچ خبری در رسانه ها دیده نمی گردد؟

ویروس پنهان کاری به جان فدراسیون، بازی خطرناک عاشقان جایگاه!

طبق گزارش های منتشر شده و بر اساس نامه ارسال شده از فیفا مکاتبات در مورد اصلاح اساسنامه با ارسال 4 نامه یا ایمیل احتمالی به فدراسیون فوتبال شروع شده و هیأتی از فیفا به منظور آنالیز اساسنامه و مذاکره در این خصوص مردادماه امسال وارد تهران شدند.

در نامه فیفا به این موضوع اشاره شده که چرا فدراسیون فوتبال پاسخ لازم و اقدامات لازم را در این خصوص انجام نداده؟ اما سوال بعدی از جانب رسانه های کشور مطرح می گردد که چرا در مورد چنین موضوع مهمی، مکاتبه با فیفا پیرامون ضرورت اصلاح اساسنامه و حتی اعزام یک هیأت ویژه به ایران جهت آنالیز اساسنامه اطلاع رسانی لازم صورت نگرفته است؟

مدت هاست که رسانه ها از عدم شفاف سازی و اطلاع رسانی فدراسیون فوتبال همچنین نبود صداقت لازم در این حوزه گلایه دارند اما در این مورد خاص شاهد یکی از عجیب ترین رفتارها از جانب فدراسیون همواره مرموز و مشهور به پنهان کاری بوده ایم.

چگونه ممکن است رسانه ها و میلیون ها مخاطب فوتبال از درخواست فیفا برای اصلاح اساسنامه پرعیب و نقص فعلی بی خبر باشند؟ اصولاً این پنهان کاری روشن با چه هدفی صورت گرفته که حتی سفر نمایندگان فیفا به ایران هم مخفیانه صورت گرفته و هیچ موضع گیری و اطلاع رسانی از جانب فدراسیون در این مورد انجام نشده است؟

آیا هدف غیر از این بوده که در آن مقطع از این اصلاحات عبور نمایند تا زمینه حفظ قدرت در سال های آینده حفظ گردد و همچنان اعمال تغییرات منجر به کنار رفتن بعضی از مدیران چسبیده به جایگاه های فوتبال نگردد؟

حالا و با گذشت چندین ماه معین شده که فدراسیون بر مبنای منافع گروهی خاص مصلحت و آینده فوتبال کشور را به خطر انداخته، به نامه ها و هشدارهای فیفا بی توجه بوده و از هراس فشار رسانه ها اجازه نمی داد این موضوع علنی گردد.

جلسات محرمانه تعدادی افراد خاص در داخل فدراسیون برگزار شده مذاکرات به صورت محرمانه دنبال شده و خروجی آن خطری است که امروز برگزاری انتخابات و البته شرایط ماه های آینده فدراسیون و فوتبال کشور را تهدید می نماید.

و امروز باید پرسید چه کسی در قبال تبعات احتمالی این پنهان کاری جوابگو خواهد بود؟ اگر کوتاهی فدراسیون در راستا اصلاح اساسنامه منجر به تعلیق فوتبال ایران یا بدتر شدن شرایط تلخ و ناامیدنماینده امروز گردد آیا مسببان و مقصران این رفتار غیر حرفه ای شناسایی و معرفی خواهند شد؟

رسانه ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی تا زمانی محرم رازهای آقایان هستند که در راستا و خدمت سیاست های نادرست آنها گام بردارند اما در جایی که انتشار بعضی اخبار از جمله تاکید فیفا بر اصلاح اساسنامه به سود جناح حاکم نیست چنین موضوع مهمی از میلیون ها دوستدار و علاقمند به فوتبال پنهان می گردد تا چالشی برای ادامه حکمرانی بعضی ها در فوتبال ایران ایجاد نگردد؟

پنهان کاری گسترده و سازمان یافته فدراسیون فوتبال در این ماجرا به طور قطع یکی از تاریک ترین نقطه ها در کارنامه این فدراسیون به شمار می رود که نشان گر بی توجهی به منافع ملی، اصل صداقت و شفافیت رسانه ای همچنین استفاده ابزاری از رسانه ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ویروس پنهان کاری به جان فدراسیون، بازی خطرناک عاشقان جایگاه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس پنهان کاری به جان فدراسیون، بازی خطرناک عاشقان جایگاه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید